Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Relacje z wypraw

Wiadomość dnia

 • 96 kilometrów w sercu Dolomitów

  96 kilometrów w sercu Dolomitów
  Środa, 18 lipca 2012 (11:09)
  Historia rowerowej wyprawy Roba Deana, Josha Ibbetta i fotografa Dana Milnera zaczyna się od wizyty Dana na imprezie The Norh Face Lavaredo Ultra Trail (LUT) w czerwcu 2011 roku.
   więcej »

Wiadomości

 • Pierwsza historia swaneckiej gościnności
  Pierwsza historia swaneckiej gościnności

  Środa, 14 listopada 2012 (13:40)

  "Gruzja to kraj, w którym gość jest katalizatorem wydarzeń. Gość wywołuje amok. I to zarówno gość planowany, jak i ten, który trafia w to miejsce przypadkowo. Gruzini wiedzą, że mają opinię najbardziej gościnnego narodu pod Słońcem (...), starają się dorastać do tego stereotypu, wkładając w to dużo ciężkiej pracy". Przeczytaj fragment relacji z podróży do Swaneti.
   więcej »
 • Bieszczady kolorami pomalowane...
  Bieszczady kolorami pomalowane...

  Wtorek, 6 listopada 2012 (13:55)

  Bieszczady - góry, które pozostają oazą dzikości. W pełni tego słowa znaczeniu. Nie są trudne. Nie są tak wysokie jak Tatry i zwłaszcza jak Alpy. Nie o wysokość zresztą w tym wszystkim chodzi. Dlaczego? No, bo tak. Bo "coś" w nich jest.
   więcej »
 • Magiczne lasy Sintry
  Magiczne lasy Sintry

  Czwartek, 18 października 2012 (13:35)

  Ponieważ nie potrafimy zbyt długo usiedzieć w miejscu, a w Polsce pogoda nie zachęca do spacerów, postanowiliśmy już w grudniu, że po sesji uciekamy do słonecznej Hiszpanii. Z tym postanowieniem niezwłocznie kupiliśmy bilety do Madrytu, aby udać się do Albarracin...
   więcej »
 • Rowerem po Indiach czyli Ladakh Author Cycle Expedition 2012
  Rowerem po Indiach czyli Ladakh Author Cycle Expedition 2012

  Wtorek, 2 października 2012 (15:06)

  Podczas samotnej miesięcznej wyprawy rowerowej po Indiach Północnych o nazwie Ladakh Author Cycle Expedition 2012 przejechałem ponad 2989,72 km. Udało mi się zdobyć cztery przełęcze powyżej 5000 m n.p.m., w tym trzy najwyższe drogowe przełęcze Indii i jedne z najwyższych na świecie.
   więcej »
 • Z Bartusiową nutą przez Czerwone Wierchy
  Z Bartusiową nutą przez Czerwone Wierchy

  Wtorek, 17 lipca 2012 (12:47)

  Czerwone Wierchy, doskonale widoczne z Rysulówki, stały się celem moich wycieczek odbytych w 2010 i 2012 roku. Całość zadedykowałem pamięci Bartusia Obrochty - najsłynniejszego muzyka Podhala.
   więcej »
 • Zakończenie sezonu ski-tourowego inaczej
  Zakończenie sezonu ski-tourowego inaczej

  Piątek, 1 czerwca 2012 (11:33)

  Tak jak wszystko w naszym życiu, tatrzańska zima też się kiedyś kończy. W drugiej dekadzie maja śnieg znika, spłukiwany przez ciepłe deszcze, rozpuszczany przez wysokie słońce, niemniej duże temperatury i jeszcze cieplejsze wiatry halne. Narciarzy w Zakopanem ubywa z reguły już w kwietniu, a znikają zupełnie, jak mgła z Pyszniańskiej Przełęczy, po weekendzie majowym.
   więcej »
 • Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej. Czy warto?
  Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiej. Czy warto?

  Poniedziałek, 7 maja 2012 (15:36)

  Szczeliny, seraki, wieczna zmarzlina, tego u nas nie doświadczymy, ale surowe warunki zimowe, lawiny, odmrożenia to zjawiska bliskie również polskim górom.
   więcej »
 • Artesonraju w Koronie Gwiazd. Część II
  Artesonraju w Koronie Gwiazd. Część II

  Środa, 2 maja 2012 (10:20)

  Widzieli ją wszyscy - znają nieliczni. Artesonraju to najbardziej znana góra świata. Nie Everest, Matterhorn, Fuji czy Alpamayo, lecz właśnie Artesonraju widziało i wciąż ogląda najwięcej ludzi na Ziemi. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu ośmiu lat ten wspaniały szczyt zwieńczony koroną gwiazd widziały miliardy - nie mając wszakże pojęcia, na co patrzą. Przeczytaj część drugą relacji!
   więcej »
 • Artesonraju w Koronie Gwiazd. Część I
  Artesonraju w Koronie Gwiazd. Część I

  Środa, 2 maja 2012 (09:49)

  Widzieli ją wszyscy - znają nieliczni. Artesonraju to najbardziej znana góra świata. Nie Everest, Matterhorn, Fuji czy Alpamayo, lecz właśnie Artesonraju widziało i wciąż ogląda najwięcej ludzi na Ziemi. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu ośmiu lat ten wspaniały szczyt zwieńczony koroną gwiazd widziały miliardy - nie mając wszakże pojęcia, na co patrzą.
   więcej »
 • Północne oblicze Elbrusu
  Północne oblicze Elbrusu

  Poniedziałek, 30 kwietnia 2012 (13:38)

  Udało nam się dotrzeć do wsi Azał, pod sam szczyt od południa Elbrusu, ale przestraszony właściciel hotelu zrobił wielkie oczy (po atakach terrorystycznych nie było tu od pół roku żadnego Europejczyka) i... zgłosił policji naszą obecność.
   więcej »

MAP24


Polecamy: