Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Wyprawy

Wiadomość dnia

 • Dwa oblicza nieznanej Szwajcarii

  Dwa oblicza nieznanej Szwajcarii
  Piątek, 7 września 2012 (14:56)
  Szwajcaria kusi urokliwymi widokami. W sercu tego niewielkiego, zamożnego kraju, życie odbiega w niektórych zakątkach od bogactwa. W innych - wręcz przeciwnie. Doskonałym przykładem są dwa miasteczka leżące w tym samym regionie.
   więcej »

Wiadomości

 • W głąb wyspy, daleko od plaż...
  W głąb wyspy, daleko od plaż...

  Piątek, 30 listopada 2012 (13:49)

  Podróżnik Wojciech Cejrowski wrócił właśnie z Karaibów. Realizował tam kolejny program z cyklu "Boso przez świat". - Pojechałem filmować w głąb wysypy, daleko od plaż. Zabawiałem się na przykład z bimbrownikami pędzącymi rum - mówi PAP Life Cejrowski.
   więcej »
 • "Gruzja jest moim drugim domem"
  "Gruzja jest moim drugim domem"

  Czwartek, 15 listopada 2012 (10:59)

  7 listopada był dniem premiery książki Katarzyny Pakosińskiej "Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska", która ukazała się nakładem wydawnictwa Pascal. Dominika Gwit rozmawia z artystką o tym projekcie oraz o miłości do Gruzji.
   więcej »
 • Na Zwrotnik Raka, by pokonać raka!
  Na Zwrotnik Raka, by pokonać raka!

  Wtorek, 30 października 2012 (14:41)

  Raka można pokonać - o tym chce przekonać rowerowa sztafeta na Zwrotnik Raka. Uczestnicy projektu Rak'n'Rolling wyruszyli z Warszawy 12 października br., by po 5000 km przejechać Zwrotnik Raka. - Rower może być świetnym narzędziem do tego, żeby wesprzeć innych w walce z chorobą - mówi Mateusz Musioł z biura prasowego Merida Polska, firmy, która wyposażyła uczestników wyprawy w rowery.
   więcej »
 • Raj dla surferów
  Raj dla surferów

  Czwartek, 2 sierpnia 2012 (12:09)

  - W swojej książce opowiadam o ludziach z Antypodów, drugiej strony świata, którzy sami na siebie mówią Kiwi, na cześć dziwnego ptaka nielota, żyjącego tylko na tych odległych wyspach - mówi Jarek Sępek, autor "Kiwi. Zupełnie Nowa Zelandia". Przeczytaj fragment!
   więcej »
 • Kilimanjaro Project: Muzyka dla Afryki
  Kilimanjaro Project: Muzyka dla Afryki

  Czwartek, 12 lipca 2012 (11:33)

  "Co chcemy zrobić? Chcemy wejść na Kilimanjaro!" Członkowie zespołu MAQAMA spakują plecaki i pod okiem doświadczonego przewodnika wejdą na "Dach Afryki" po to, by zagrać tam koncert.
   więcej »
 • Harley'em przez Stany Zjednoczone
  Harley'em przez Stany Zjednoczone

  Czwartek, 28 czerwca 2012 (09:46)

  W ciągu miesiąca doświadczyli wszystkich pór roku, zobaczyli wiele niespotykanych krajobrazów i przejechali 7 tys. kilometrów. Młodzi Krakowianie wymarzyli sobie wyprawę przez Stany i zrealizowali ją. Teraz polecają ten kraj innym.
   więcej »
 • Darmowy nocleg, przyjaźń w gratisie
  Darmowy nocleg, przyjaźń w gratisie

  Środa, 27 czerwca 2012 (14:06)

  Zwykle od realizacji naszego marzenia o podróżach po Europie i świecie powstrzymują nas koszty. Hotele potrafią sobie liczyć niesamowite stawki za noc, wyżywienie i przewodnicy są bardzo drodzy... Ale ten problem może rozwiązać nowa, pozytywna moda - couchsurfing!
   więcej »
 • Na Dach Europy? Tędy!
  Na Dach Europy? Tędy!

  Środa, 13 czerwca 2012 (15:48)

  "Żyj, by każdy twój dzień nowym był wyzwaniem.." - nuciłam mimowolnie za jednym z polskich zespołów. Do głowy nie przyszłoby mi wtedy, jakie wyzwanie może rzucić kilka zimowych dni spędzonych na Hali Gąsienicowej. O wyznaczonym celu, jakim został wkrótce najwyższy szczyt Europy, nawet nie śniłam...
   więcej »
 • Ahoj, przygodo!
  Ahoj, przygodo!

  Środa, 6 czerwca 2012 (15:38)

  Szalone podróże, egzotyczne kraje, odmienne kultury - wydaje ci się, że można tego doświadczać tylko z książek, że to z pewnością nie dla ciebie? Okazuje się, że wystarczy trochę chęci, żyłka podróżnika i cały świat jest w zasięgu ręki!
   więcej »
 • Afganistan: Ambitna, letnia wyprawa
  Afganistan: Ambitna, letnia wyprawa

  Poniedziałek, 4 czerwca 2012 (11:42)

  Latem tego roku wyrusza międzynarodowa wyprawa wspinaczkowo-paralotniowa do Korytarza Wachańskiego w Afganistanie. Celem wyprawy jest dotarcie do odizolowanych dolin we wschodniej części Korytarza Wachańskiego w masywie Małego Pamiru.
   więcej »

MAP24


Polecamy: