Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Zakopane nie opustoszało

Miejsce polskich turystów, którzy spędzali pod Tatrami święta i sylwestra zajęli goście ze Wschodu, którzy tu właśnie obchodzą prawosławne Boże Narodzenie.

fot. Tomasz Paczos
fot. Tomasz Paczos /Agencja FORUM

Na Krupówkach i stokach narciarskich słychać głównie język ukraiński i rosyjski. Gości ze Wschodu jest jednak znacznie mniej, niż w latach ubiegłych - zauważa "Dziennik Polski".

Zdaniem zakopiańczyków, kiepska frekwencja to skutek kryzysu na Ukrainie. Tamtejsi touroperatorzy anulowali część rezerwacji na święta i sezon wiosenny.

Na mniejszy ruch turystyczny obywateli Ukrainy wpłynęły też problemy wizowe. Aby uzyskać prawo wjazdu do Polski, Ukraińcy muszą czekać w długich kolejkach i wypełniać sterty formularzy. Na dodatek konsulat polski w Kijowie czynny był do 19 grudnia. Później miał przerwę świąteczną aż do 5 stycznia. Przez ten czas nie można było załatwić wizy. Dla porównania: konsulat słowacki pracował normalnie.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

Więcej o:
ze,
święta,
Zakopane

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

~Haszka -

Pewnie, że jest dużo ludzi w Zakopanem. Zawsze w tym okresie jest ich sporo. Szukanie kwater w takich warunkach jest czasem bardzo trudne, dlatego polecam skorzystać z odpowiednich stron wcześniej. W Zakopanem polecam szukać kwater przez stronę: link Tam w zakładce noclegi jest możlwiość wyboru kwater! Polecam. czasem dobrze do nich przedzwonić, bo wiem, że mają też takie oferty, które jeszcze nie widnieją w systemie. Polecam serdecznie! :)

Załączniki: