Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Lubimy święta w ciepłych krajach

Kryzys ekonomiczny nie odstraszył Polaków przed zagranicznymi wyjazdami w okresie świąteczno-noworocznym, ale zainteresowanie nimi jest nieco mniejsze niż przed rokiem. Na pierwszym miejscu pod względem popularności są nadal ciepłe kraje, a następnie wypady na narty do zagranicznych kurortów.

Święta w ciepłych krajach moga byc kuszącą alternatywą
Święta w ciepłych krajach moga byc kuszącą alternatywą /Panthermedia/East News

Jak podkreślają przedstawiciele biur podróży, Polacy coraz chętniej spędzają święta Bożego Narodzenia, a szczególnie Sylwestra poza domem.

"W okresie przed- i poświątecznym wzrasta liczba osób podróżujących. W głównej mierze są to wyjazdy do rodziny. Wiele osób mieszkających za granicą decyduje się w tym czasie odwiedzić najbliższych w Polsce lub pojechać do najbliższych za granicę, żeby razem spędzić święta" - oceniła Stanisława Cieślak z Orbis Travel.

Jak podkreśliła, jeśli chodzi o wyjazdy turystyczne, to Święta "pod palmami" spędza stosunkowo niewielka liczba osób. "Szalenie popularne są wyjazdy na Sylwestra, szczególnie do takich miejsc w krajach ciepłych, jak Teneryfa, Tunezja, Hurghada" - podkreśliła. W tym roku na Sylwestra Polacy chętnie udadzą się również do Rzymu, St. Petersburga, Paryża, Pragi i Wilna.

Na to, że Polacy wybierają kraje egzotyczne na czas świąteczno-sylwestrowy, wskazał również Andrzej Glapiak z portalu wakacje.pl. "Bardzo popularne kierunki wśród Polaków to Egipt, Hiszpania, Dominikana, Sri Lanka, a także Chiny, Brazylia czy Kuba. Więcej ludzi wyjeżdża na Sylwestra niż na święta, choć co roku zwiększa się odsetek osób, które także wyjeżdżają na Boże Narodzenie" - powiedział.

Dyrektor generalny Oasis Tours Grzegorz Karolewski wskazał, że z trzech kierunków, jakie jego biuro oferuje, najbardziej popularnym jest Egipt, a następnie Tunezja i Turcja. "Są to miejsca wybierane na okres pomiędzy świętami, z przedłużeniem na okres sylwestrowo-noworoczny" - zaznaczył.

Także dyrektor finansowy Triady Jacek Dąbrowski podkreślił, że największą popularnością cieszą się kierunki egzotyczne - do Wenezueli, Meksyku, Sri Lanki czy na Kubę; nadal popularny jest Egipt i Maroko. Dodał, że w następnej kolejności są autokarowe wyjazdy do Pragi, Paryża, Londynu z kolacją sylwestrową. Jeżeli chodzi o wyjazdy dla narciarzy, Polacy najchętniej wybierają kurorty we Włoszech oraz Austrii.

Przedstawiciele biur przyznali, że większość Polaków rezerwuje wycieczki z dużym wyprzedzeniem, bo wtedy jest szeroki wybór ofert oraz rabaty. Większość klientów wakacje.pl, zainteresowanych egzotycznymi podróżami, wybrało ofertę już w sierpniu lub w pierwszych dniach września, zaś wyjazdy z nartami we wrześniu i w październiku.

"Oferty zimowe występują w trzech kategoriach. Najtańsze to Polska, Czechy i Słowacja; nieco droższe, ale najczęściej wybierane to Włochy i Austria i drogie: Szwajcaria i Francja. Z tegorocznych nowości narciarskich mamy propozycję wyjazdu do Kanady. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy do Norwegii, Hiszpanii oraz Bułgarii, która w tym roku weszła z ofertą na narty" - powiedział Glapiak.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

Więcej o:
Lubiana,
lubić,
Lubień,
lubi,
kraje,
Ale,
narty,
kryzys gospodarczy,
Egipt,
ciepłe kraje,
wyjazdy,
święta,
święta w ciepłych krajach

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (3)

Dodaj komentarz

~Gagatka -

No nie wiem...ja do tego podchodzę trochę na zasadzie "cudze chwalicie, swojego nie znacie". W ubiegłym rokuy też z rodzinką byłam na świętach wyjazdowych, ale w PL.... I było bardzo miło, świątecznie, rodzinnie, z tradycją... link

~inka -

A ja wolę spędzać święta w polskich górach-śnieg, sanie, narty, klimat. Zawsze szukam noclegów ze sprawdzonym serwisem internetowym i jest super. w tym roku też planujemy spędzić święta w górach i mam nadzieję, że będą równie udane co zawsze:)