Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Kawa ze zbocza wulkanu

Kawa uprawiana w regionie Kau, na zboczach wulkanu Mauna Loa oraz kawa uprawiana w Paso Ancho po zachodniej stronie wulkanu Baru, pojawiła się w menu jednej z wrocławskich kawiarni. Wszystko za sprawą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Starbucks to najbardziej rozpoznawalna marka na świecie.
Starbucks to najbardziej rozpoznawalna marka na świecie. /123RF/PICSEL

Nazwy tych egzotycznych kaw to: Hawaii Ka'u oraz Panama Paso Ancho. Dołączono je do świątecznego menu kawiarni Starbucks Reserve we Wrocławiu.

Hawaii Ka'u jest przygotowywana z ziaren uprawianych w regionie Ka'u, na zboczach wulkanu Mauna Loa na hawajskiej wyspie Big Island. Uprawa kawy w tym miejscu rozpoczęła się już w 1890 roku. Ziarna Hawaii Ka'u są zbierane ręcznie i obrabiane przez farmerów w małych partiach w ich własnych domach. Kawę tę charakteryzuje kokosowy smak, średnia kwasowość oraz wyczuwalne karmelowe, orzechowe oraz cytrusowe nuty.

Ka'u został niedawno uznany za region, z którego pochodzi najlepsza kawa na świecie. Potwierdzeniem tej tezy jest tytuł Coffee of the Year 2011 przyznany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Kaw Specjalistycznych (SCAA, Specialty Coffee Association of America). Kawa Panama Paso Ancho z kolei pochodzi z mikroregionu Panama Paso Ancho położonego po zachodniej stronie wulkanu Baru, który jest najwyższym szczytem Panamy.

Uprawiana tam kawa jest dobrze wyeksponowana na działanie promieni słonecznych, co pozwala na równomierne dojrzewanie jej owoców. Wiele pogodnych dni, brak zimnych nocy, a także wulkaniczna gleba zapewniają idealne środowisko dla rozwoju dojrzewających ziaren. Panama Paso Ancho to przede wszystkim cytrynowe i pieprzowe nuty smakowe, które podkreśla stonowana, kwiatowa kwasowość.

- Osoby, które doceniają najwyższą jakość oraz chętnie próbują nowych smaków, z pewnością nie będą rozczarowane. Nasze nowe kawy ziarniste świetnie sprawdzą się w czasie rodzinnych spotkań lub jako ekskluzywny prezent dla najbliższych. W okresie zimy będą też przywodzić na myśl dalekie podróże do ciepłych krajów - mówi Ewa Bałys, koordynator ds. marketingu Starbucks Polska.

Wrocławska kawiarnia Starbucks Reserve to pierwsze miejsce w Polsce i jednocześnie trzecie, po Amsterdamie i Moskwie, w Europie kontynentalnej, gdzie goście mogą wypróbować rzadkich, egzotycznych i wyrafinowanych kaw ziarnistych oraz poznać tajemnicę parzenia kawy przy specjalnych stanowiskach "slow coffee".

źródło informacji: PAP life

Więcej o:
wulkany,
wulkan,
ze,
kawa,
podróże,
turystyka

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (10)

Dodaj komentarz

~wiosenka -

a może by tak zobaczyć jak kawa powstaje, jak rośnie i gdzie? to by byłą pouczająca wycieczka.ale to chyba trzeba będzie samemu zorganizować..

~Zazenowana -

NIe chce byc malkontentka, ale moim zdaniem Starbucks ma sens istnienia w krajach takich jak USA czy GB, gdzie na kawe nie trzeba pracowac 1 czy 2 godziny jak w Polsce. Gdyby Amerykanin mial pracowac godzine po to zeby kupic kawe w Starbucksie, to juz dawno ta firma poszlaby z torbami. Tam cena za Starbucksa tez nie nalezy do najtanszych bo jest srednio 3-4 krotnie wyzsza niz np. kawa w McDonalds, ale za jakosc trzeba niestety troche wiecej zaplacic. Jednakze jej ceny przy tamtejszych zarobkach sa do przyjecia, natomiast u nas to zwyczajne snobowanie sie na Starbucksa!!!!! A jak jeszcze widze ludzi chodzacych z kubkami po ulicy, to po prostu smiac mi sie chce. No sorry ale W-wa to nie NY i wyglada to po prostu smiesznie. I nikt mi nie powie, ze jest inaczej ;)

~Una -

A urocze polskie kawiarenki? Polowa pojdzie z torbami, bo wiadomo,ze taniej serwowac w badziewnych kubkach. A 'dobra' kawa z papierowego kubeczka to juz w ogole smiech :)

~Zenon Kalafior -

A ja za radą pani Moniki Zamachowskiej - piję primę!

~milena -

mieszkam w Wielkiej Brytanii i absurdalne jest to, ze ta sama kawa jest o polowe drozsza w Polsce niz tam.

~zasmucony -

Kawa za 20zl ?? Nie dziekuje nie stac mnie na kawe za 2 godziny mojej ciezkiej pracy.....

~Beta -

I po co mi te informacje? Przeciętnego Kowalskiego i tak nie będzie stać na tą kawę.