Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Bieszczadzki Rajd

Kto z nas nie był choć raz w życiu w Bieszczadach? Z pewnością wielu piechurów, którzy stawiali swoje pierwsze górskie kroki w tych górach połknęło bakcyla Bieszczad i wraca tu podczas urlopów. Jeśli jednak ktoś jest bieszczadzkim debiutantem, z pewnością będzie ciekaw, jakie trasy czekają tam na niego.

Bieszczadzki Rajd
Agencja SE/East News

Jakie trasy w górach wybierasz?
Jakie trasy w górach wybierasz?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany

Zobacz wyniki

Trasy górskie można podzielić na trzy grupy w zależności od długości, różnicy wysokości oraz trudności orientacyjnych. Trasy spacerowe to wycieczki do 10 km, pozbawione trudności orientacyjnych. Na każdą wystarczy pół dnia, poradzą sobie nawet 5-6-letnie dzieci.

Trasy popularne mają długość 12 - 16 km, są przeznaczone dla najszerszego grona turystów. Mogą się oni spodziewać sporych różnic wysokości, stromych podejść i zejść. Wycieczki na tych trasach, choć całodzienne, nie będą zbyt forsowne, a gwarantują wspaniałe widoki.

Dla najambitniejszych proponujemy trasy zaawansowane. Ich długość osiąga 30 km, a turyści, którzy się na nie zdecydują będą musieli pokonywać znaczne różnice wysokości, przyda się też im dobry zmysł orientacji w terenie.

Trasa spacerowa Komańcza - Duszatyn - Zwiezło

To propozycja niedługiego spaceru do bardzo ciekawych przyrodniczo jeziorek osuwiskowych - największych tego typu w polskich Beskidach. Prowadzi cały czas szerokimi drogami, miejscami błotnistymi, bez większych różnic wysokości.

Wycieczkę zaczynamy w centrum Komańczy - tam odnajdujemy znaki czerwonego szlaku, którym będziemy cały czas wędrować. Prowadzi on na północ szosą do Komańczy Letniska, a dalej w pasmo Bukowicy i do Puław w Beskidzie Niskim (ok. 9 godz.). Idziemy początkowo szosą na południe, po czym za kościołem skręcamy w lewo i schodzimy na mostek na Osławicy. Wkrótce szosa skręca w prawo, a my schodzimy z niej w lewo na leśną drogę. Szlak schodzi lekko w dół, przekraczamy niewielki potok mający swoje źródła pod Karnaflowym Łazem i zaczynamy krótkie, ale dosyć strome podejście, błotnistą ścieżką na grzbiet. Wkrótce leśna droga wypłaszcza się i przez pewien czas wędrujemy prawie płasko bardzo błotnistą drogą. Droga staje się suchsza i wkrótce zaczynamy strome zejście do Prełuk. Bardzo stromą ścieżką dochodzimy do asfaltowej drogi z Komańczy, a następnie przez most na Osławie dochodzimy do centrum Prełuk. Dawniej istniała tu niewielka wioska, obecnie stoi zaledwie kilka domów.

źródło informacji: Fragment przewodnika Wydawnictwa
Bezdroża

Więcej o:
zachód,
wędrówka,
trasa,
wycieczki,
wody,
znaki,
plecy,
lewo,
kolejka,
WSI,
schronisko,
południe,
rajd,
szczyt,
szlak,
trasy

Warto zobaczyć

Jakie trasy w górach wybierasz?
Jakie trasy w górach wybierasz?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

spacerowe

 
%

popularne

 
%

zaawansowane

 
%Głosów: 137

Zagłosuj w innych ankietach »


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (4)

Dodaj komentarz

~qwerty -

a ja jade do przysłupa pierwszy raz co proponujecie na poczatek

~jamci -

Co to jest Nowy Słupków?!!!!!! Jeżeli miejscowość - to na pewno nie w Bieszczadach. Jak się coś piszę to trzeba mieć choć minimalną wiedzę na ten temat.

~turysci z GDANSKA -

polecam wypoczynek mw bieszczadach sa naprawde urocze.proponuje noclei u Mariusza Swistaka w Baligrodzie.

~Tom -

Bieszczady są cudowne !!! Polecam noclegi w miejscowości Baligród,dobre miejsce na bazę wypadową.Najlepiej w okolicach 15.09,kiedy zaczyna się rykowisko jeleni - emocje gwarantowane. Szlaki górskie to malownicza podróż pieszo ,która daje wiele niezapomnianych widoków.Plecam szlak czerwony na Tarnicę z miejscowości Wołosate.