Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Ukochany zakątek Barcelony

Odwiedzający Barcelonę rzadko przekraczają szeroką aleję Avinguda Diagonal, ponieważ wolą tkwić blisko portu i gotyckiej części miasta. Ale mieszkańcy Barcelony kochają (i w wielu przypadkach także zamieszkują) dziwaczną dzielnicę Gracia, która wypełnia przestrzeń na północ od Diagonal między Passeig de Gracia i Passeig de Sant Joan.

Dzielnicę Gracia upodobali sobie dwudziestoparolatkowie
Dzielnicę Gracia upodobali sobie dwudziestoparolatkowie /New York Times Syndicate

Gracia, kiedyś odrębna miejscowość oddzielona średniowiecznymi murami, została wchłonięta w strukturę Barcelony, ale nigdy nie zatraciła atmosfery wsi. Mieszanina wąskich uliczek i ocienione drzewami place usiane są architekturą Art Nouveau. Wybierana przez dwudziestoparoletnich mieszkańców Barcelony i przybywających emigrantów, Gracia stała się o wiele bardziej ekscytująca niż wcześniej.

Ulica w dzielnicy Gracia New York Times Syndicate

D.O.

Carrer Verdi 36
34-93-218-9673

Prawdopodobnie najbardziej znane boite (mały klub nocny lub kabaret) na Carrer Verdi, alei pełnej restauracji. D. O. to zwykła winiarnia, ale bardzo poważnie podchodzi do przekąsek - od rustykalnych krokietów i bardziej włoską bresaolę (suszoną, soloną wołowinę) z grzybami i rukolą. Miejscowi wpadają tam przed lub po pokazach w pobliskim kine Cine Verdi.
Marka Ruthaurora Maria specjalizuje się w sukniach ślubnych New York Times Syndicate

ASE UNA VEZ

Carrer Goya 7
34-93-217-2977
eraseunavez.info

Sklep prowadzi kooperatywa sześciu młodych katalońskich projektantów. Sprzedają ubrania w różnych stylach od ultra-kobiecych, retro sukienek Llamazares y de Delgado po śmiałe asymetryczne spódnice i sukienki Evy Orive albo Theo de Nakano. Marka Ruthaurora Maria specjalizuje się w sukniach ślubnych, których ceny zaczynają się od 1500 euro.
Uroczy sklep z winem wygląda jakby istniał od zawsze New York Times Syndicate

GOYA 18

Carrer Goya 18

Uroczy sklep z winem otwarto przed niecałym rokiem, ale wydaje się, że był w tym miejscu od zawsze. Jego specjalizacją są wina pochodzące z małych winnic prowadzonych przez rzemieślników, takie jak Rimarts Cava (za 7,95 euro za butelkę). Sprzedaje także whisky single-malt i szeroki wybór lokalnych delicji, takich jak kuropatwa w marynacie (za 9,90 euro).
W Espai Borojo można kupić suknie z tajskiego jedwabiu New York Times Syndicate

ESPAI BOROJO

Carrer de l'Or 42
34-69-068-2426
espai-borojo.com

Od otwarcia w grudniu 2009, ten butik i galeria perfekcyjnie uosabiają ducha Gracii - ducha wolnych ludzi żyjących według własnych przekonań. Stale zmieniający się inwentarz aktualnie obejmuje czarne męskie jedwabne kimono pochodzące z XV w. (za 800 euro). Są także tańsze artykuły, np. kolorowe wieczorowe sukienki z tajskiego jedwabiu.

Andrew Ferren

tłum. Ewa Pawełczyk

źródło informacji: New York Times Syndicate

Więcej o:
ukochanym,
Ale,
Goya,
sklep,
FC Barcelona,
Hiszpania

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.