Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Paryskie kino pod chmurką

Ogromnym powodzeniem cieszą się organizowane w sierpniu w Paryżu wieczory filmowe pod gołym niebem. Są one okazją nie tylko do filmowych przeżyć, ale i do poznania atrakcyjnych parków i miejsc w stolicy, jak plac Wogezów czy Esplanada Inwalidów.

Wieczorami m. in. na Placu Inwalidów działa kino letnie
Wieczorami m. in. na Placu Inwalidów działa kino letnie /© Panthermedia

Niemal do końca sierpnia na amatorów kina czekają w Paryżu dwa duże plenerowe cykle filmowe. Pod egidą paryskiego ratusza odbywa się tego lata już po raz dziesiąty przegląd "Kino przy świetle księżyca". Przypomina on kilkanaście filmów francuskich, które nakręcono w paryskiej scenerii - od tych powstałych jeszcze przed wojną po najnowsze. Można tam zobaczyć m.in. dzieła Jean-Luca Godarda, Erica Rohmera czy Cedrica Klapischa.

Każdy seans zaczyna się tuż po zapadnięciu zmroku i odbywa się w innym miejscu Paryża. Pozwala to odwiedzić bardziej i mniej znane atrakcje miasta - od słynnego Montmartru na północy po pełen zabytkowych rzeźb park Montsouris na południu.

Choć na projekcje ściągają zwykle tłumy widzów, nie muszą się oni na ogół martwić o miejsca siedzące. Jeśli tylko pogoda sprzyja, można się rozsiąść po prostu na trawie i - jak czyni to wielu widzów - biesiadować pod gołym niebem w gronie rodziny i przyjaciół.

Inny plenerowy przegląd filmowy pod nazwą "Mieć 20 lat" odbywa się latem w paryskim parku La Villette, koło Cite de la Musique. Tak jak w poprzednim wypadku wstęp na wszystkie seanse filmowe jest darmowy. Opłaty są pobierane jedynie za wypożyczenie leżaków i koców.

Program tego cyklu zawiera dzieła największych światowych reżyserów, m.in. Federico Felliniego, Jima Jarmuscha i Milosza Formana opowiadające o wchodzeniu w dorosłość. Przegląd w La Villette zamknie 22 sierpnia projekcja amerykańskiego przeboju musicalowego "Grease" z 1978 roku, w którym główne role zagrali John Travolta i Olivia Newton-John.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.