Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Barcelona - 5 powodów, dla których warto ją zobaczyć

Magiczne miasto, które nigdy nie zasypia, urzeka różnorodnością, uwodzi atmosferą... Oto nasz mały przewodnik po najciekawszych miejscach!

Barcelona - 5 powodów, dla których warto ją zobaczyć
© Panthermedia

To drugie, po stołecznym Madrycie, największe miasto w Hiszpanii, stolica Katalonii i przede wszystkim mekka turystów z całego świata. Barcelona położona w malowniczym słonecznym regionie Costa Brava kusi na wiele sposobów.

Ramblas - rozrywka i zakupy

Wysadzana platanami promenada to serce i salon miasta. Tu, między Placem Katalońskim a kolumną Kolumba u wejścia do portu, możesz spotkać całą Barcelonę! Nasycić oczy widokiem kolorowych kwiatów, ptaków i ryb w kioskach ustawionych pośrodku alei i sklepach po obu jej stronach.

Turyści mawiają, że to jedyna ulica na świecie, która mogłaby się nie kończyć. Warto wpaść tu nocą, bo to czas największych szaleństw i zabaw, przez Ramblas przelewa się wtedy tłum ludzi. Za dnia biegnie tu zaś jeden z najbardziej atrakcyjnych szlaków shoppingowych Europy.

Na liście zakupów-pamiątek z Barcelony powinnny znaleźć się sangria - tradycyjne hiszpańskie wino owocowe, wędliny i odzież. Dwa razy w roku, na początku stycznia i lipca, są tu megaprzeceny. Tanio można upolować świetne ciuchy!

Mistrz Gaudi - wizje przyszłości

Geniusz czy szaleniec? To pytanie ciśnie się na usta, gdy ogląda się dzieła architekta Antonio Gaudiego. Najsłynniejsze z nich, Sagrada Familia, czyli kościół Świętej Rodziny, jest symbolem miasta. Powstawał przez pięćdziesiąt lat życia architekta. Po jego śmierci nikt nie był w stanie poprowadzić budowy tak jak on, więc pozostała ona niedokończona. Istnieją co prawda plany ukończenia bazyliki, ale legenda głosi, że wraz z tą chwilą nastąpiłby... koniec świata!

W poszukiwaniu śladów Gaudiego warto pojechać też do parku Guell. Baśniowy ogród jest kolejnym nieukończonym dziełem architekta. Zachwyca malowniczymi ścieżkami, bogactwem flory i fauny oraz wymyślnymi formami architektonicznymi. Wizytówkami ogrodu są witająca turystów kolorowa salamandra oraz 152-metrowa ławka - podobno najdłuższa na świecie.

Barrio Gotico - uroki sjesty

Barrio Gotico, czyli Dzielnica Gotycka to średniowieczne centrum Barcelony. Trafimy tam bez trudu odchodząc kawałek od Ramblas. Jest tu sporo miejsc do zwiedzania: gotycka Katedra świętej Eulalii, barokowa Bazylika La Merce czy słynna kawiarnia: ".Els Quatre Gats" - "Cztery Koty". Ale labirynt ciasnych urokliwych uliczek, z tysiącami kawiarni i cukierenek to przede wszystkim wymarzone miejsce na sjestę. Można tu też trafić na kiermasz katalońskich przysmaków.

Oceanarium - nie tylko dla dzieci

Barcelona to jeden z większych portów Morza Śródziemnego. Nad samym morzem, w porcie, czeka wyjątkowa atrakcja. Oceanarium to gratka dla tych, którzy chcą stanąć oko w oko z morskimi potworami. L'Aquarium de Barcelona jest największym i najważniejszym akwarium na świecie z okazami fauny i flory z Morza Śródziemnego. Można tu spędzić czas, zwiedzając 20 tematycznych basenów.

Największe wrażenie robi 80-metrowy szklany tunel pod wielkim akwarium, gdzie można zobaczyć ponad 4 tysiące ryb i wiele dużych rekinów! Widok przepływającej tuż nad głową wielkiej płaszczki przyprawia o dreszczyk.

Font Magica - niezwykłe zjawisko

To trzeba zobaczyć! Magiczna Fontanna położona w samym centrum miasta, w pobliżu malowniczego Parku Montjjuic, niezmiennie przyciąga tłumy. Wieczorami odbywa się tu niezwykły pokaz w stylu "światło i dźwięk". W rytm muzyki z setek dysz fontanny wydobywają się strumienie wody o zmiennym ciśnieniu, tworząc najrozmaitsze kształty. Strumienie wody są podświetlane zmieniającymi się barwnymi światłami, tworząc bajeczne widowisko. Spektakle odbywają się co pół godziny. Mimo późnej pory, na pokaz warto zabrać ze sobą dzieciaki. Będą zachwycone!

Justyna Łobodzińska

Świat kobiety 10/2010

źródło informacji: Świat kobiety

Więcej o:
Ramblas,
warto,
Hiszpania,
Barcelona

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (20)

Dodaj komentarz

~Agata -

Będąc w Barcelonie potwornie się zatrułam. Nie był to pierwszy taki epizod w trakcie moich podróży, bo próbuje lokalnego jedzenia wszędzie tam gdzie jestem. Na taki wypadek miałam ze sobą Nutramil, dzięki któremu mogłam zdecydowanie szybciej odzyskać siły. Piłam go nawet gdy miałam objawy, bo ich nie nasilał.

~lassa -

Co to za biuro, mowisz o travelplanet?

~kasia -

Byłam, widziała, zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Na wakacje wybieram sie na Maderę bo ona też jest jednym z moich marzeń. Ofertę już znalazłam, biuro które ją oferuje przez verdict sprawdziłam więc teraz pozostało mi tylko czekanie do września.

~dani -

bylam kilkakrotnie i jeszcze tam pojade napewno, miasto fantastyczne...polecam

~Andrzej z Nowego Sącza -

Pomyłeczka,spektakle odbywają się cztery razy w tygodniu[od czwartku do niedzieli]i trwaję 45 minut,mam to nagrane kamerą.Polecam wszystkim to widowisko

~Jokero -

a stadion Camp Nou?>

~af-bcn -

w Bar-nie mozna robic zakupy, ale w innych miejscach. Nie mam zamiaru podwazac podstawowej tezy - to ciekawe miasto , ale jak juz piszemy - to nie lezy 'w regionie Costa Brava', a Gaudi na imie mial Antoni (byl Katalonczkiem). i o kieszonkowcach warto powiedziec , faktycznie pozdr

~Była mieszkanka -

Barcelona jest przepiękna!!! Mieszkałam kilka lat w Hiszpanii i zwiedziłam wiele ciekawych miejsc i uważam że warto odwiedzić Barcelone!!! Viva espana :)

~fanka Barcelony -

Ja spędziłam tam w sierpniu niezapomniane 8 dni przemiarzając właściwie miasto wszerz i wzdłuż przeważnie pieszo.Odwiedziłam miejsca wspomniane powyżej i potwierdzam to trzeba zobaczyć, ale równoczesnie przyjęłam inną filozofie. Starałam się schodzić z głownych szlaków pełnych turystów i docierałam do takich miejsc które z jakis względów uznałam za interesujące, a o takie miejsca w Barcelonie nie jest trudno.Kieszonkowców na szczeście nie spotkałam. Pozostały mi same miłe wspomnienia i kontuzja biodra z powodu przeforsowania ale przede wszystkim 2500 zdjęć.

~mala -

Odwiedziłam to urocze miejsce razem z narzeczonym, piękne miasto pełne tajemniczych zakątków wartych zobaczenia i godnych polecenia