Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Świat

Wiadomość dnia

 • U stóp Eigeru

  U stóp Eigeru
  Poniedziałek, 29 października 2012 (12:58)
  Szwajcaria to kraj w którym wszystko - łącznie z wędrówką po górach - jest dobrze zaplanowane... Berneński Oberland jest idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę przez cały rok. Co warto tu zobaczyć?
   więcej »

Wiadomości

 • Krocząc za Majami, czyli witamy w Meksyku
  Krocząc za Majami, czyli witamy w Meksyku

  Wtorek, 3 listopada 2015 (14:21)

  Meksyk, nazywany często "krajem o stu twarzach", kojarzy się przede wszystkim z tequilą, ostrymi papryczkami, kapelą mariachi i dramatyczną historią spotkania kultury indiańskiej i hiszpańskiego najeźdźcy. Podążając za historią Meksyku, odkryjemy majańskie i azteckie miasta. Co pozostawiły po sobie te indiańskie ludy?
   więcej »
 • Madera - wyspa winem płynąca
  Madera - wyspa winem płynąca

  Wtorek, 3 listopada 2015 (14:00)

  Madera to wspaniała wyspa, którą cechuje niezwykłe bogactwo naturalne. Ale przede wszystkim to stolica jednego z najpopularniejszych - po Porto - portugalskich win, które zachwyca smakiem i aromatem nawet najwybredniejsze podniebienia.
   więcej »
 • Wakacje "na Księżycu". Atrakcje Lanzarote
  Wakacje "na Księżycu". Atrakcje Lanzarote

  Wtorek, 6 października 2015 (15:00)

  Bilety kupione, walizki spakowane, jedziemy! Kierunek: Lanzarote. Tylko... co my tam będziemy robić przez tyle dni? Spokojnie, atrakcji jest tyle, że może zabraknąć na wszystkie czasu.
   więcej »
 • Formentera: Wakacje w odcieniach błękitu
  Formentera: Wakacje w odcieniach błękitu

  Wtorek, 1 września 2015 (13:18)

  Turkus, cyjan, błękit, modry, morski, baby blue, lazur, lapis lazuli, indygo, kobalt, szafir... - a Ty ile znasz odcieni koloru niebieskiego? Nieważne! Wszystkie znajdziesz w jednym miejscu: na Formenterze zwanej europejskimi Karaibami.
   więcej »
 • Greckie Kos: Tu narodziła się medycyna
  Greckie Kos: Tu narodziła się medycyna

  Wtorek, 1 września 2015 (13:10)

  Kos to jedna z popularniejszych greckich wysp. Poza przyjaznym klimatem i niezwykłymi widokami, miejsce przyciąga turystów także z innego powodu. To właśnie tam miał urodzić się uznawany za ojca medycyny Hipokrates. Jakie ślady na wyspie zostawił?
   więcej »
 • Costa de la Luz: Korrida, flamenco i pomarańcze
  Costa de la Luz: Korrida, flamenco i pomarańcze

  Wtorek, 1 września 2015 (13:00)

  Andaluzja to bez wątpienia jeden z najciekawszych turystycznie regionów Hiszpanii. Dlaczego? Powodów jest kilka: flamenco, pachnące drzewka pomarańczowe, fiesta i wyjątkowe wybrzeże Costa de la Luz. Czegóż chcieć więcej?
   więcej »
 • Pamukkale i Kapadocja - "zima" w środku lata czy kraina skalnych domów?
  Pamukkale i Kapadocja - "zima" w środku lata czy kraina skalnych domów?

  Poniedziałek, 27 lipca 2015 (13:59)

  Tureckie miasto Pamukkale to jedno z niewielu miejsc, w którym mamy okazję zobaczyć "zimowy"- bo biały niczym śnieg - krajobraz w środku lata. Z kolei Kapadocja zachwyca wykutymi w skałach miastami, pełnymi zabytkowych kościołów i domostw.
   więcej »
 • Algarve - w podróż na kraniec kontynentu
  Algarve - w podróż na kraniec kontynentu

  Poniedziałek, 27 lipca 2015 (13:52)

  Algarve to najbardziej wysunięty na południowy zachód zakątek Europy. Hipnotyzuje nieskazitelną przyrodą i bogactwem kultury. To tajemnicze miejsce na styku dwóch światów - zanurzając się w lazurowe fale Oceanu Atlantyckiego, na policzku poczuć można powiew egzotycznej Afryki.
   więcej »
 • Szczęśliwe Wyspy Kanaryjskie
  Szczęśliwe Wyspy Kanaryjskie

  Piątek, 26 czerwca 2015 (08:58)

  Hiszpański archipelag górzystych Wysp Kanaryjskich nie bez powodu nazywany jest ''Hawajami Europy". Przyjazny klimat, bogactwo krajobrazów i magiczna atmosfera to jedne z licznych atrakcji, które rokrocznie przyciągają w te rejony setki tysięcy turystów.
   więcej »
 • Egipt - odwieczne pole walki człowieka z naturą
  Egipt - odwieczne pole walki człowieka z naturą

  Środa, 25 lutego 2015 (13:28)

  W Egipcie - kraju skrajnie suchego, gorącego klimatu oraz nieprzejednanych, piekielnych pustyń - egzystencja człowieka od zawsze była jak wyzwanie rzucone przez niego naturze o to, kto wytrzyma dłużej. Człowiek jednak na tej nieludzkiej ziemi nigdy się nie poddał. I walczy do dzisiaj.
   więcej »

MAP24


Polecamy: