Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Rowerem w Karpaty: Jaką trasę wybrać?

Miłośnicy wypraw rowerowych z pewnością już teraz spędzają długie godziny nad mapami, planując trasę wakacyjnego rajdu. Tym, którzy nie mogą się zdecydować lub potrzebują inspiracji, podpowiadamy, jak spędzić niezapomniane 6 dni w Karpatach - oczywiście w towarzystwie roweru.

Trasa nie musi być trudna - wystarczy, że będzie nieziemsko malownicza.
Trasa nie musi być trudna - wystarczy, że będzie nieziemsko malownicza. /materiały prasowe

Może się wydawać, że wyprawa rowerem w góry wymaga odpowiedniego przygotowania i treningu, a co za tym idzie - nie jest dla każdego. Ale nic bardziej mylnego - Karpaty to góry w sam raz dla kogoś, kto po raz pierwszy wybiera się na dłuższą wyprawę rowerową.

- Żeby pokonać tę trasę, wystarczy jeździć na rowerze rekreacyjnie.- mówi nasz ekspert, Dariusz Miąsek z Grupy Turystyki Aktywnej Sporteus. Proponowana trasa to nie tylko wysiłek, ale też relaks - na przykład w termalnych kąpieliskach w okolicach Bardiowa. Ale po kolei.

Wyprawę najlepiej rozpocząć w okolicach Nowego Sącza. Pierwszy odcinek trasy jest łatwy do pokonania - jedziemy głównie w dół, przez Beskidy, aż do zamku w Starej Lubovli. Stamtąd, kolejnego dnia warto wyruszyć do słowackiego Bardejowa. To tylko niewiele ponad 50 kilometrów drogi, a można poczuć klimat jednego z najpiękniejszych europejskich miasteczek, z jego urokliwym rynkiem i knajpkami, w których spróbujemy węgierskich potraw. W okolicach Bardejowa można zafundować sobie także relaks w jednym z największych kąpielisk termalnych na Słowacji.

Kolejne miejsce, które warto odwiedzić podczas wyprawy rowerowej przez Karpaty to Svidnik na Słowacji. Tam znajdą coś dla siebie wielbiciele muzeów - ta niewielka miejscowość słynie bowiem z Muzeum Kultury Ukraińskiej oraz Muzeum Wojskowego. Jeśli kogoś nudzi obcowanie z kulturą i muzeami - na pewno zachwyci go kolejny etap trasy, czyli przejazd pięknym regionem zwanym Zemplin, zakończony w Komańczy, miejscowości położnej na granicy Beskidu Niskiego i Bieszczad. Ostatni dzień wyprawy to przemierzanie bezkresnych i urokliwych bieszczadzkich połonin, by dotrzeć do Wetliny, jednej z głównych baz turystycznych w Bieszczadach.

Piękno Karpat można podziwiać podczas samotnej wyprawy, ale znacznie przyjemniej jest wyruszyć w taką trasę w towarzystwie innych miłośników rowerowych przygód. Z myślą o osobach, które nie lubią podróżować samemu przygotowujemy różne oferty aktywnego wypoczynku, w tym także wyprawy rowerowe po Karpatach - mówi Dariusz Miąsek. Wyprawa z organizatorem to nie tylko gwarancja pomocy, gdy pojawią się problemy z rowerem czy kondycją, ale przede wszystkim towarzystwo innych rowerzystów, gwarantujące dobrą zabawę i niezapomnianą przygodę.

źródło informacji: materiały prasowe

Więcej o:
trasa,
trasy,
Karpaty,
Bieszczady,
Polska,
turystyka,
rower,
podróże

Warto zobaczyć

ROWER - warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (6)

Dodaj komentarz

~Łukasz -

W czasie wycieczek rowerowych moim głównym posiłkiem są saszetki Nutramilu - rozpuszczam i pije sobie jedną gdy mnie łapie głód - ma dużo wartości odżywczych i szybko dodaje energii

~Rower-Krk -

Ten Romet Wagant w linku jest spoko, ale jak masz 300 zł więcej to polecam Krossa : KROSS Trans Alp 2017 Dadelo . Chciałem podesłać linka, ale coś nie mogę, jak wpiszesz w Google zdanie po dwukropku to wyskoczy Ci dokładny opis. Pozdr

~Maryla32 -

Mam zamiar wybrać się z mężem na kilkudniową wyprawę w Bieszczady i zastanawiamy się czy lepiej lepiej wybrać se tam na rowerach górskich czy trekkingowych? Chcemy kupić specjalnie takie cuda link co tym sądzicie?

~Renata -

Ogólnie wypady rowerowe bardzo lubię, ale raczej wybieram trasy które znam.

~Ewcia -

to prawda, z paczką znajomych byliśmy teraz w Bukowinie Tatrzańskiej, nie planowaliśmy przejażdżki rowerowej, ale dowiedzieliśmy się, że w hotelu bukovina można wypożyczyć rowery, to stwierdziliśmy, że możemy się gdzieś wyprawić, jeździlismy po szlakach, tam gdzie trasy są bezpieczne, ale gdzieś w nieznane rejony chyba nie odważylibyśmy się udać.

~persjanin -

Z wycieczkami rowerowymi trzeba uważać, nie znając terenu można się nieźle wkopać, szczególnie będąc gdzieś pierwszy raz i - delikatnie mówiąc - jeżdżąc średnio... Przekonuje się coraz bardziej do wycieczek rowerowych organizowanych, takich jak chocia zby zingtravel proponuje.