Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Trasy na świecie

Wiadomość dnia

 • Londyński riksiarz

  Londyński riksiarz
  Środa, 25 lipca 2012 (13:26)
  Chcieliśmy uciec. Daleko. Nie słyszeć zgiełku wielkiego miasta, przygniatającego tłokiem, tempem życia, w którym wszystko wydaje się puste i bez sensu, bo obraca się dookoła kasy.
   więcej »

Wiadomości

 • Gorące Randez Vous
  Gorące Randez Vous

  Czwartek, 25 października 2012 (15:09)

  Legenda głosi, że wulkan Iztaccíhuatl (nie martwcie się, ja też nie potrafię tego wymówić), to "indiańska księżniczka", która zmarła z tęsknoty za swoim ukochanym Popocatepetl (który też zamienił się w wulkan)
   więcej »
 • Droga do Stambułu: Na krawędzi Europy
  Droga do Stambułu: Na krawędzi Europy

  Poniedziałek, 24 września 2012 (12:08)

  Aby przeżyć przygodę wcale nie trzeba wyjeżdżać na koniec świata. Trasa wyprawy Piotra i Pawła wiodła przez nieodległe i pozornie dobrze znane kraje europejskie, a mimo to dostarczyła mnóstwa wrażeń, które długo pozostaną w ich pamięci. Wszystko dlatego, że świat z rowerowego siodełka wygląda zdecydowanie inaczej.
   więcej »
 • Rumunia: Życzymy "Drum bun"!
  Rumunia: Życzymy "Drum bun"!

  Poniedziałek, 24 września 2012 (10:38)

  Wystarczy rzut oka na mapę Europy - w Rumunii gór jest zatrzęsienie! W tym kraju powiększa się wstęga Karpat, zajmując sporą część niemałego przecież kraju. W dodatku z Polski, zwłaszcza z południowej części, jest tam "rzut beretem"...
   więcej »
 • Witamy w raju. W Czeskim Raju
  Witamy w raju. W Czeskim Raju

  Czwartek, 26 lipca 2012 (10:13)

  Adama i Ewę z Raju wygonili przez jedno głupie jabłko. Ja myślę, że to był tylko pretekst, a oni musieli sobie już wcześniej zdrowo nagrabić. My przecież też zrywaliśmy jabłka. Mało tego, opychaliśmy się jeszcze bez pytania śliwkami. I co? My do Raju trafiliśmy. Właściwie to był przypadek, ale też żadna siła nam w tym nie przeszkodziła. A teraz po kolei.
   więcej »
 • Układ z Schengen: Jazda bez granic
  Układ z Schengen: Jazda bez granic

  Środa, 25 lipca 2012 (14:45)

  W nocy z 20 na 21 grudnia 2007 w Świnoujściu odbyło się uroczyste zdemontowanie siatki, która przez długie dziesięciolecia przegradzała plażę w miejscu polsko-niemieckiej granicy. Nawet po wejściu Polski do Unii przekroczenie granicy w tym miejscu, choć fizycznie zupełnie wykonalne, formalno-prawnie było zabronione. Ruszając kolejnym razem nad morze, nawet się nie spostrzeżemy, a już będziemy po sąsiedniej stronie. Rowerkiem po plaży będzie można przelecieć na niemiecki Uznam... Ale nie tylko.
   więcej »
 • Spuścizna Envera Hodży: Albania
  Spuścizna Envera Hodży: Albania

  Wtorek, 24 lipca 2012 (11:27)

  Wyobraźcie sobie kraj, w którym 80% samochodów to mercedesy, 90% mieszkańców posiada broń palną, a 100% rodzin miało własny bunkier na wypadek chińskiej inwazji. Kraj w Europie, który pod względem egzotyki, piękna krajobrazu i odmienności kulturowej dorównuje znacznie odleglejszym rejonom świata. Tym krajem jest Albania.
   więcej »
 • Najbardziej egzotyczne miejsce Europy
  Najbardziej egzotyczne miejsce Europy

  Czwartek, 12 kwietnia 2012 (08:00)

  Albania i Czarnogóra - miejsca owiane złą sławą, przez kilka dekad odizolowane od reszty świata. Dziś najbardziej egzotyczny obszar na Bałkanach, będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy. Przepiękna przyroda, przyjaźni ludzie, ale też wymagający, górski teren. Trudno uwierzyć, że da się eksplorować te surowe zakątki za pomocą roweru.
   więcej »
 • Na skraju Wielkiej Fatry
  Na skraju Wielkiej Fatry

  Czwartek, 5 kwietnia 2012 (11:23)

  Położony na zachodnim krańcu Kotliny Liptowskiej Rużomberok to miasto o wyśmienitych walorach turystycznych, choć nie ma w nim szczególnie cennych zabytków, a wokół widać nieustannie dymiące kominy zakładów przemysłowych.
   więcej »
 • Idealne miejsce na rodzinny urlop
  Idealne miejsce na rodzinny urlop

  Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 (13:55)

  Aktywny wypoczynek na Bornholmie to przede wszystkim jazda na rowerze. Dzięki rozbudowanej sieci tras i ścieżek rowerowych, których łączna długość to 235 km, można podziwiać niezwykłą, unikatową przyrodę wyspy. "Majorka Północy" - jak potocznie nazywają wyspę turyści - to także jedyne miejsce w Europie o tak dużej koncentracji zabytków archeologicznych.
   więcej »
 • Rowerem pod Gerlachem
  Rowerem pod Gerlachem

  Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 (11:22)

  To najwyżej położona droga Tatr. Dawno temu, w Dolinie Wielickiej, pasterze liptowscy wypasali w niej bydło i owce, a góralscy strzelcy polowali na liczne kozice, a zwłaszcza na świstaki. Dziś to jeden z najbardziej malowniczych rejonów Słowackich Tatr - odwiedzany głównie przez spragnionych sielskich widoków turystów, a także zapalonych rowerzystów.
   więcej »

MAP24

ROWER - warto zobaczyć


Polecamy: