Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Nowy środek czyszczący: DR. O.K. Wack Chemie F100

Marka ta specjalizuje się w produktach pielęgnacyjnych do samochodów osobowych, motocykli oraz środków czyszczących dla przemysłu High Tech. Niedawno ukazała się też nowa grupa wyrobów oferujących produkty do czyszczenia rowerów i odzieży Outdoor o nazwie F100.

Nowy środek czyszczący: DR. O.K. Wack Chemie F100
bikeBoard

Przetestowaliśmy żel do intensywnego czyszczenia roweru. Dystrybutor w Polsce MK Services śmiało twierdzi, że samoczynnie usuwa on wszelki brud i smar z roweru. Czyści nie pozostawiając żadnych śladów, a dzięki swoim właściwościom produkt możemy stosować na aluminiowe, carbonowe i chromowane części. Dzięki regularnemu stosowaniu chroni przed blaknięciem lakierowanych powierzchni. Jest bezkwasowy i gwarantuje dobrą tolerancję z materiałami. Sprawdźmy to!

Test

F100 o pojemności 1000 ml dostaliśmy do testu w idealnym momencie. Pogoda powoli się pogarszała, a deszcz nieproszony pukał w okna. Nasi testerzy byli bezlitośni i oddawali rowery w takim stanie, że marki ani modelu nie było widać (prawie). Błoto i brud to nieodłączne elementy testera i testu roweru. Uważamy, że rower najlepiej myć bezpośrednio po jeździe.

Pojemnik przypominający płyn do czyszczenia szyb (nie będzie problemu z obsługą) jest ergonomiczny. Strumień środka czyszczącego można regulować. Spryskałem dokładnie wszystkie elementy roweru i napędu i pozostawiłem, żeby żel "popracował". Kiedy rower jest zmasakrowany i zaschnięty brudem, można pozwolić na max. 30 min. działania.

Ja po ok. 20 min. spłukałem mocnym strumieniem wody (niewskazane mycie wysokociśnieniowe! Dlatego szef skąpi nam na Kärchera). Płukać należy do momentu aż przestanie pokazywać się piana. Po tym zabiegu rowery stały się naprawdę czyste. Cały brud zniknął nawet z elementów napędu! W razie potrzeby do czyszczenia możemy użyć gąbki lub szczotki.

By sprawdzić dobrą tolerancję z materiałami, czyściliśmy również carbonowe ramy. Wszystko jak najbardziej w porządku. Nic się nie rozpuściło. Żel wystarczył na umycie pięciu rowerów. Żeby jednak uzyskać wygląd, jakiego oczekują firmy przysyłające nam rowery do testów, potrzebowałbym około litra na rower. Wynik 15 rowerów na litr uzyskałem dołączając tradycyjne metody: ręka, gąbka, szczotka.

Tekst: Artur Żylski

źródło informacji: Materiał pochodzi z magazynu
bikeBoard

Warto zobaczyć

ROWER - warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.