Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Polska na weekend

Z adrenaliną

Wiadomość dnia

 • Roztocze - kraina fruwającej skały
  Czwartek, 25 marca 2010 (13:11)
  Roztocze - kraina fruwającej skałyNa przestrzeni niemal 180 km, od Kraśnika aż po Lwów, rozciąga się wyraźnie wypiętrzony wał wzniesień. To Roztocze, kraina uformowana ręką szalonej artystki. Matka natura, tworząc tę część świata, popisała się niebywałą wręcz fantazją. więcej »

Wiadomości

 • Wodne szaleństwo podczas wakacji
  Wodne szaleństwo podczas wakacji

  Środa, 13 czerwca 2012 (17:00)

  Sporty wodne bywają czasem nieosiągalne, ale nie latem. Dobrą opinią pod względem udogodnień turystycznych związanych z tego rodzaju rekreacją cieszy się północna Polska. Szerokie pasma Pojezierza Mazurskiego oraz Bałtyk zapewniają pod tym względem wiele atrakcji.
   więcej »
 • Gorce: Perła "bez kitu"
  Gorce: Perła "bez kitu" Galeria

  Poniedziałek, 19 kwietnia 2010 (11:31)

  Jeśli usychasz w mieście, jesteś człowiekiem, którego dusza wciąż wyrywa się tam, gdzie pusto i pięknie... to nie załamuj rąk! Jest miejsce, którego rytm i charakter spodoba się każdemu, kto choć przez moment chce zostać outsiderem.
   więcej »
 • Wielkopolska jak Mazury
  Wielkopolska jak Mazury

  Środa, 24 czerwca 2009 (10:48)

  Północna Wielkopolska może stać się kajakowym centrum Polski. Już teraz dysponuje świetnym zapleczem do uprawiania kajakarstwa.
   więcej »
 • Śladami Marka Hłaski
  Śladami Marka Hłaski

  Wtorek, 26 maja 2009 (13:28)

  Szukając dziewiczych rejonów Ziemi Kłodzkiej skieruj się w Góry Bialskie. Kto zapuści się w leśne dukty wokół Jawornika Krowiego i Kobylicznego, ten na pewno będzie tu wracał co rok.
   więcej »
 • Dirt jumping
  Dirt jumping

  Czwartek, 23 października 2008 (11:00)

  Rowerowe skoki są czymś, czego nie da się wytłumaczyć w prosty sposób. Nie chodzi tu oczywiście o aspekt czysto naukowy, związany z fizyką i pokonywaniem sił grawitacji.
   więcej »
 • Aktywny wypoczynek w Augustowie
  Aktywny wypoczynek w Augustowie

  Piątek, 3 października 2008 (15:26)

  Augustów, dziś miasto powiatowe, założone zostało przez króla Zygmunta Augusta w 1557 roku. Położone jest w północno - wschodnim krańcu Polski, w obszarze Zielonych Płuc Polski.
   więcej »
 • Bieszczadzki Rajd
  Bieszczadzki Rajd

  Wtorek, 15 kwietnia 2008 (12:56)

  Kto z nas nie był choć raz w życiu w Bieszczadach? Z pewnością wielu piechurów, którzy stawiali swoje pierwsze górskie kroki w tych górach połknęło bakcyla Bieszczad i wraca tu podczas urlopów. Jeśli jednak ktoś jest bieszczadzkim debiutantem, z pewnością będzie ciekaw, jakie trasy czekają tam na niego.
   więcej »
 • Malowniczy Beskid Śląski
  Malowniczy Beskid Śląski

  Wtorek, 15 kwietnia 2008 (12:39)

  Zdrowy wysiłek fizyczny, wspaniałe panoramy, cisza i spokój, ciekawe zabytki. Nie zabraknie tego w najbardziej wysuniętym na zachód paśmie polskich Beskidów. A jeśli dopisze nam szczęście i dobra pogoda podczas wędrówek będziemy mogli podziwiać jednocześnie na południu Tatry, na północy szczyty Sudetów.
   więcej »
 • Na bungi z akweduktów
  Na bungi z akweduktów

  Czwartek, 24 stycznia 2008 (14:04)

  Na nieczynnej, rozebranej jeszcze przez Rosjan trasie linii kolejowej Gołdap-Żytkiejmy stoją słynne już bliźniacze betonowe mosty o architekturze przypominającej rzymskie akwedukty. Przerzucone nad doliną rzeki Błędzianki, wyglądają jak budowle z bajki.
   więcej »
 • Ranking tatrzańskich dolin
  Ranking tatrzańskich dolin Galeria

  Środa, 10 października 2007 (10:47)

  Przez ostatnich kilka lat "Kącik Tatrzańskiego Turysty" stał się nieodłączną częścią GÓR i wielu Czytelników wręcz nie wyobraża sobie numeru pisma bez kolejnego odcinku cyklu, który w atrakcyjny sposób przybliża kolejne zakątki naszych ukochanych gór.
   więcej »

Gdańsk, Kraków czy Wrocław?


 • To nie przypadek, że nasze największe miasta przeżywają najazd zagranicznych turystów. Mamy się czym chwalić! Ale czy dobrze znamy uroki pięknych polskich metropolii? »

Pieniądze dla turystów


 • Wiele miast w Polsce wprowadza własne, lokalne monety. Można nimi płacić w wybranych sklepach, hotelach czy restauracjach lub po prostu - zatrzymać na pamiątkę.  »

Ankieta

Jak zamierzasz spędzić pierwszy weekend maja?

Jak zamierzasz spędzić pierwszy weekend maja?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

z rodziną

 
44%

romantycznie tylko we dwoje

 
19%

z przyjaciółmi

 
15%

samotnie

 
22%Głosów: 3181

Zagłosuj w innych ankietach »