Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Polska na weekend

We dwoje

Wiadomość dnia

 • Weekend na zamku Galeria
  Poniedziałek, 18 stycznia 2010 (14:56)
  Weekend na zamkuOpolskie słynie z pałaców i dworków. Jest ich tu niemal 200. Prawie w każdym można zanocować, zabawić się i spróbować specjałów miejscowej kuchni. więcej »

Wiadomości

 • Nałęczów: Miłość, zdrowie i muzyka
  Nałęczów: Miłość, zdrowie i muzyka

  Środa, 21 lipca 2010 (12:20)

  Nałęczów, oddalony niewiele ponad 100 kilometrów od stolicy, jest miejscem magicznym. Liczne wąwozy, strome zbocza, pokryte bogatą roślinnością, tworzą swoisty mikroklimat, w którym wszyscy czują się zdrowsi, także dzięki nałęczowskiej wodzie ze źródła miłości.
   więcej »
 • Wielka literatura pod gruszą
  Wielka literatura pod gruszą

  Poniedziałek, 31 maja 2010 (08:49)

  Śladami wybitnych poetów i prozaików możemy dziś podążać na Świętokrzyskim Szlaku Literackim, zatrzymując się w miejscach, w których i tworzyli i wypoczywając na łonie natury, z której czerpali inspiracje.
   więcej »
 • Browar Namysłów w średniowiecznym zamku
  Browar Namysłów w średniowiecznym zamku

  Poniedziałek, 17 maja 2010 (10:32)

  Nie każdy wie, że zaledwie 40 km od Wrocławia, wśród bujnej zieleni lasów, pomiędzy licznymi dworkami, parkami i jeziorkami kryje się jeden z najstarszych browarów w Europie, będący jednocześnie unikatowym średniowiecznym zamkiem, goszczącym niegdyś wiele koronowanych głów, m.in. Wielkiego IV, Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełłę.
   więcej »
 • Kraków śladami Oskara Schindlera
  Kraków śladami Oskara Schindlera Galeria

  Wtorek, 11 maja 2010 (07:15)

  Teren getta, fabryka "Emalia", Plac Zgody i obóz w Płaszowie to miejsca związane z historią żydowskiego Krakowa czasów okupacji. Wyruszmy w wędrówkę tym śladem...
   więcej »
 • Dolina Pałaców i Ogrodów
  Dolina Pałaców i Ogrodów Galeria

  Czwartek, 25 lutego 2010 (10:11)

  Średniowieczne wieże i zamki, renesansowe dwory, barokowe pałace w nasyceniu, które aż trudno sobie wyobrazić osadzone wśród pięknych krajobrazów Kotliny Jeleniogórskiej - Dolina Pałaców i Ogrodów to prawdziwa gratka dla wielbicieli historii.
   więcej »
 • Na szlaku renesansu
  Na szlaku renesansu

  Piątek, 13 listopada 2009 (12:54)

  Szlak renesansu prowadzi nas po najpiękniejszych obiektach dziedzictwa renesansowego w Małopolsce. Na trasie znajdują się m. in. zamek na Mirowie, renesansowy klasztor i kaplica w Miechowie oraz zespół pałacowo-parkowy w Młoszowej.
   więcej »
 • Tajemnice warszawskich budynków
  Tajemnice warszawskich budynków

  Czwartek, 22 października 2009 (10:32)

  Najdłuższy warszawski blok, zdrój na podwórku przedwojennej kamienicy, kompozycja budowli przywodząca na myśl Star Trek - chciałbyś zobaczyć te miejsca? Znamy sposób na poznanie stolicy od niezwykle ciekawej strony.
   więcej »
 • U Królowej Sudetów
  U Królowej Sudetów

  Środa, 21 października 2009 (16:34)

  W sercu Sudetów znajduje się jeden z najpiękniejszych kościołów Europy. Nawet świątynie Rzymu wyglądają przy nim biednie.
   więcej »
 • Brama szlaku Orlich Gniazd
  Brama szlaku Orlich Gniazd

  Poniedziałek, 12 października 2009 (16:10)

  Korzkiew - jest pierwszym od strony Krakowa, choć najmniej znanym zamkiem szlaku. Zasługuje jednak na więcej uwagi, bo i dzieje miał burzliwe i skarb budzący szacunek.
   więcej »
 • Romantyczne zakątki Mazowsza
  Romantyczne zakątki Mazowsza

  Piątek, 25 września 2009 (15:23)

  Czy znacie urocze okolice niedaleko Warszawy? Nie? Każdy znajdzie tu coś dla siebie: przyrodę, folklor, zabytki związane z naszą literaturą.
   więcej »

Gdańsk, Kraków czy Wrocław?


 • To nie przypadek, że nasze największe miasta przeżywają najazd zagranicznych turystów. Mamy się czym chwalić! Ale czy dobrze znamy uroki pięknych polskich metropolii? »

Pieniądze dla turystów


 • Wiele miast w Polsce wprowadza własne, lokalne monety. Można nimi płacić w wybranych sklepach, hotelach czy restauracjach lub po prostu - zatrzymać na pamiątkę.  »

Ankieta

Jak zamierzasz spędzić pierwszy weekend maja?

Jak zamierzasz spędzić pierwszy weekend maja?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

z rodziną

 
44%

romantycznie tylko we dwoje

 
19%

z przyjaciółmi

 
15%

samotnie

 
22%Głosów: 3181

Zagłosuj w innych ankietach »