Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

  • Podróże w New York Times
  • 36 godzin w ...

Nieznane wschodnie dzielnice Paryża

Dzielnica, która powstała w XX w., przycupnęła wysoko na wschodnich zboczach Paryża. Historycznie było to miejsce zamieszkiwane przez tych obywateli francuskiej stolicy, którzy lubią chrapliwą muzykę i polityków skrajnej lewicy.

Chez Luna, fot. Owen Franken
Chez Luna, fot. Owen Franken /New York Times Syndicate

Nieliczni turyści, którzy tam docierają, zwykle nie idą dalej niż do cmentarza Pere Lachaise.

Ściany wielu domów pokrywa tu graffiti. Jest też kilka ulic, na które lepiej nie trafić po zmroku - może to świadczyć o tym, że okolica wciąż bywa dość "dzika". Pojawiło się jednak kilka miejsc, gdzie można coś zjeść i zakosztować nocnego życia.

Wieczorem ruch zaczyna się na Rue de Menilmontant - dziurawej ulicy z widokiem na Centum Pompidou i Sekwanę.

Wieczorem miejscem akcji staje się Rue de Menilmontant
New York Times Syndicate
La Bellevilloise (labellevilloise.com) powstało przed wiekiem jako artystyczna kooperacja, dziś jest otwarte dla wszystkich związanych ze sztuką, tańcem i kuchnią.

Chez Luna

Zrelaksuj się przy stoliku przed restauracją, która oferuje niedrogie dania kuchni francuskiej i wspaniały widok na centrum Paryża. Stek au poivre jest wyśmienity, a flan normand na deser jeszcze lepszy. Christine Costa - właścicielka, mieszka tu od wielu lat. Restaurację otworzyła w 2008 roku.

108, rue Menilmontant, Tel. 33-1-46-36-72-26

La Faille

To nowe miejsce. Niewielki lokal, w którym serwowane są przede wszystkim szoty (za 4 euro) i butelki szampana, przyciąga disc jockeyów z całego miasta. W ciągu dnia panuje tam bardzo luźna atmosfera, można napić się kawy i obejrzeć mecz piłki nożnej.

96, rue Menilmontant, Tel. 33-1-47-97-34-10

La Faille, fot. Owen Franken
New York Times Syndicate

La Cale Seche

Działa od początku lata. Na ciekawy wystrój składają się plakaty polityczne umieszczone pośród staromodnych drewnianych wykończeń. W prawdziwą rozkosz wprawić może patio, gdzie rosną pomidory, róże i brzoskwinie. Sprawiają one, że widok na żwirkowe boisko do koszykówki i surowe apartamenty, znajdujące się tuż za nim, staje się przyjemniejszy.

18, rue des Panoyaux

La Cale Sache
New York Times Syndicate

La Feline

Lokal ten łączy dobre ceny piwa (5,5 euro za pół litra) z miejską mieszankę wielbicieli punk rocka, jazdy na deskorolce i nieco starszych entuzjastów skórzanej odzieży. Całości tego zamieszania przewodzi właściciel - Pat Garelli. - Nie wierzę w muzyczne dogmaty - mówi, a na potwierdzenie tych słów organizuje u siebie kameralne, darmowe występy grup: od hard rocka po muzykę źródeł i burleskę.

6, rue Victor Letalle

www.myspace.com/lafelinebar

La Feline
New York Times Syndicate

Jeff John Roberts

Tłum. Ewa Pawełczyk

źródło informacji: New York Times Syndicate

Więcej o:
tych,
Paryż,
paryź,
Francja

Turku - nowa stolica Europy


  • Finlandia wkrótce będzie w kulturalnym centrum uwagi. W 2011 roku Europejską Stolicą Kultury będzie Turku, miasto na południu tego kraju. Przygotowania są zaawansowane! »

Wiejskie życie w wielkim mieście


  • Mimo upływu lat Andersonville - dzielnica, która jeśli spojrzymy na plan Chicago znajdzie się na dalekich północnych krańcach miasta - zachowała swój czar, który tworzą wszechobecne małe rodzinne biznesy. »

Modne londyńskie dworce


  • Kilka lat temu, spacerując późnym wieczorem przez Gales Garden - małą alejką pod łukami wiaduktu kolejowego w londyńskiej dzielnicy Bethnal Green, trafiłbyś do Studio 10. »

Nieznane dzielnice Paryża


  • Dzielnica, która powstała w XX w., przycupnęła wysoko na wschodnich zboczach Paryża. Historycznie było to miejsce zamieszkiwane przez tych obywateli francuskiej stolicy, którzy lubią chrapliwą muzykę i polityków skrajnej lewicy. »

Skomentuj artykuł: 36 godzin w ... - czyli New York Times poleca na weekend

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.