Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Wisła - perła Beskidu Śląskiego

Wisła od lat jest popularną miejscowością turystyczną w Beskidach, a jeszcze bardziej zyskała na popularności dzięki Adamowi Małyszowi. Dzisiaj zarówno latem jak i zimą gości wielu turystów.

Zapora i Jezioro Czerniańskie w Wiśle Czarne.
Zapora i Jezioro Czerniańskie w Wiśle Czarne. /Atrakcje turystyczne w Polsce - Polskie Szlaki

Ja jednak chciałam zaproponować również trochę mniej znane zakątki tej ciekawej miejscowości.

Gdzie leży Wisła?

Wisła zwana perłą Beskidu Śląskiego leży w województwie śląskim, w dolinie rzeki Wisły, u stóp Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Otoczona jest od zachodu pasmem Czantorii (995 m n.p.m.), Stożka (980 m n.p.m.) i Przełęczą Kubalonki (761 m n.p.m.), a od wschodu Równicą, Trzema Kopcami Wiślańskimi i Przełęczą Salmopolską (934 m n.p.m.).

Zalety Wisły

Wisła otoczona szczytami niewątpliwie posiada swój urok, zarówno latem jak i zimą tętni życiem. Jest ulubioną miejscowością wypoczynkową mieszkańców Śląska i nie tylko ze względu na bogatą ofertę noclegową, piękne okolice, ciekawe szlaki turystyczne i infrastrukturę narciarską.

Prócz górskich szlaków na turystów czekają tu: basen kąpielowy, korty tenisowe i staw kajakowy. Warto wybrać się na wycieczkę ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą, zobaczyć malownicze wodospady Białej Wisełki - Kaskady Rodła i cieszyć się czystym powietrzem.

Ciekawa architektura

Atrakcje architektoniczne Wisły to Myśliwski Zameczek Habsburgów w centrum Wisły z XIX wieku - enklawa starego budownictwa wiślańskiego czy Zamek Prezydenta RP Ignacego Mościckiego z 1930 roku. Miejscowy folklor poznamy w Muzeum Beskidzkim i Chacie Kocyanów.

Narciarstwo w Wiśle

Na terenie Wisły działa wiele wyciągów narciarskich typu orczykowego i talerzykowego. Stoki są przystosowane do organizowania narciarskich i snowboardowych mistrzostw, zimowych konkurencji i zawodów dla sportowców początkujących i zaawansowanych.

Niektóre stoki są sztucznie naśnieżane i oświetlane. Dla zawodowców ważne staną się skocznie narciarskie - nowoczesny obiekt w Wiśle Malince i skocznie w Centrum oraz doskonale przygotowane narciarskie trasy biegowe (Kubalonka). Ogromną atrakcją są również zimowe kuligi w zaprzęgach konnych.

Wisła Czarne

Choć centrum Wisły oferuje różnorodne atrakcje i turystyczną infrastrukturę, ja szczególnie upodobałam sobie Wisłę Czarne. To niezwykle malowniczy zakątek, znacznie mniej tłumny i ciekawy pod względem przyrodniczym.

Zobaczyć tu można piękny i bardzo wysoki wodospad na Wisełce, który robi niemałe wrażenie oraz progi skalne i kaskady na rzece. Warto zobaczyć zaporę i Jezioro Czerniańskie, a jeszcze wyżej podjechać można pod Zameczek Prezydenta RP - górny i dolny.

Przełęcz Salmopolska

Wyjeżdżając z Wisły w kierunku Szczyrku przejeżdżamy przez widokową trasę wiodącą przez Przełęcz Salmopolską, Na szczycie Salmopolu znajduje się parking przy białym krzyżu. Stąd nazwa tutejszego wyciągu narciarskiego - Biały Krzyż.

źródło informacji: Atrakcje turystyczne w Polsce - Polskie Szlaki

Więcej o:
Wisła,
Wisła,
weekendy,
Beskidy

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (5)

Dodaj komentarz

~ola -

Zdarzyło mi się parę razy być w Wiśle-faktycznie bajeczne okolice, trudne do porównania z innymi chociaż dla mnie minusem jest mocno rozbudowana infrastruktura. Wolę miejsca ciche. Dużo podróżuję i zawsze szukam noclegów za pomocą sieci. Nigdy na złe mi to nie wyszło.

~Wiki -

W lipcu byłam w Wiśle i jechałam do Szczyrku przez Biały Krzyż. Piękne okolice.Polecam.

~sk-ce -

Poprostu piekne okolice wisla szczyrk zywiec tresna

~nina -

Wisła rzeczywiście została mocniej zauważona dzięki wspaniałemu ADAMOWI MAŁYSZOWI,moc osób w tym i my poraz pierwszy zawitaliśmy do Wisły po pierwszych sukcesach Małysza,wisła jest piękna,a przy tym spokojniejsza od hucznego Zakopanego.