Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Nie ma lepszego miejsca niż Kraków

Nie ma lepszego miejsca na spędzanie wakacji niż Kraków - podaje Gazeta Krakowska opierając się na wynikach badania przeprowadzonego prze uznaną światową firmę public relations. Kraków jest także dobrym miejscem do mieszkania i robienia kariery.

Krakowski Rynek w słoneczne dni jest oblegany prze turystów z całego świata.
Krakowski Rynek w słoneczne dni jest oblegany prze turystów z całego świata. /© Bauer

Ponad 1000 osób z całego kraju zapytano o miasto, w którym ich zdaniem najlepiej robić karierę, mieszkać i spędzić urlop. Z 10 polskich miast najlepiej wypadł Kraków, uznany przez prawie 50 proc. pytanych za idealne miejsce do zamieszkania. Za atuty miasta w tej dziedzinie uznano bogate życie kulturalne i rozrywkowe, a także dobre rozwiązania w komunikacji miejskiej. Na kolejnych miejscach znalazły się Gdańsk i Wrocław.

Kraków jest także przez ponad 70 proc. badanych uznawany za świetne miejsce na wakacje. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazł się Gdańsk.

Jeżeli zaś chodzi o miasto najlepsze do robienia kariery Kraków z niecałymi 40 proc. głosów wylądował na trzecim miejscu - za Warszawą (wybraną przez ponad 70 proc. respondentów) i Wrocławiem.

Kraków okazał się być miastem, które łączy w sobie atuty z różnych dziedzin życia i co więcej, potrafi je także dobrze promować.

- U nas nie ma tej warszawskiej gorączki, wyścigu szczurów, a mimo to miasto daje poczucie ekonomicznego bezpieczeństwa - tłumaczy na łamach Gazety Krakowskiej, dr Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Mamy tu wielkomiejską anonimowość, ale idąc przez Rynek trudno nie spotkać kogoś znajomego.

EP

źródło informacji: INTERIA.PL

Więcej o:
lepsze,
Kraków,
miejsc,
public relations,
Gazeta Krakowska,
miejscem

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.