Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Nie ma lepszego miejsca niż Kraków

Nie ma lepszego miejsca na spędzanie wakacji niż Kraków - podaje Gazeta Krakowska opierając się na wynikach badania przeprowadzonego prze uznaną światową firmę public relations. Kraków jest także dobrym miejscem do mieszkania i robienia kariery.

Krakowski Rynek w słoneczne dni jest oblegany prze turystów z całego świata.
Krakowski Rynek w słoneczne dni jest oblegany prze turystów z całego świata. /© Bauer

Ponad 1000 osób z całego kraju zapytano o miasto, w którym ich zdaniem najlepiej robić karierę, mieszkać i spędzić urlop. Z 10 polskich miast najlepiej wypadł Kraków, uznany przez prawie 50 proc. pytanych za idealne miejsce do zamieszkania. Za atuty miasta w tej dziedzinie uznano bogate życie kulturalne i rozrywkowe, a także dobre rozwiązania w komunikacji miejskiej. Na kolejnych miejscach znalazły się Gdańsk i Wrocław.

Kraków jest także przez ponad 70 proc. badanych uznawany za świetne miejsce na wakacje. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazł się Gdańsk.

Jeżeli zaś chodzi o miasto najlepsze do robienia kariery Kraków z niecałymi 40 proc. głosów wylądował na trzecim miejscu - za Warszawą (wybraną przez ponad 70 proc. respondentów) i Wrocławiem.

Kraków okazał się być miastem, które łączy w sobie atuty z różnych dziedzin życia i co więcej, potrafi je także dobrze promować.

- U nas nie ma tej warszawskiej gorączki, wyścigu szczurów, a mimo to miasto daje poczucie ekonomicznego bezpieczeństwa - tłumaczy na łamach Gazety Krakowskiej, dr Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Mamy tu wielkomiejską anonimowość, ale idąc przez Rynek trudno nie spotkać kogoś znajomego.

EP

źródło informacji: INTERIA.PL

Więcej o:
lepsze,
Kraków,
miejsc,
public relations,
Gazeta Krakowska,
miejscem

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (49)

Dodaj komentarz

~znawca -

Przepiękny po prostu przepiękny !

Załączniki:

~ziomo -

ŚLĄSK WISEŁKA LECHIA GDAŃSK :DDD Jesteśmy najlepsi :D

~Krak, Wanda, Smok i Dratewka -

Cóż dziwnego, że "Gazeta Krakowska" wychwala Kraków, który jest w znacznej mierze Nową Hutą. Niestety, Kraków obecnie jest tylko Wrocławiem dla ubogich, mieściną ze zdekompletowanym rynkiem oraz walącymi się kamienicami. A nad tym sterczy Wawel - w znacznej mierze w postaci poaustriackich koszar. W dodatku w rzekomo prawicowym mieście rządzi komuch Majchrowski, a fuj! Tylko ogniem splunąć!

~z dziada pradziada krakowianka -

Wszyscy wypowiadający się na forum są totalnymi abderytami Nie byliście i nie widzieliście, dlatego takie wypowiedzi pogrzebcie w Historii Krakowa, spójrzcie na jego zabytki na jego duszę nie ma miejsca takiego jak on w całej Polsce, jest ponadczasowy, nie dąży za wściekle galopującymi nowościami, ale i nie stoi w tyle. Każda dzielnica stanowi odrębność, ma swój charakter. Jest cudownym miastem artystów, pisarzy, młodych ludzi i nas ich mieszkańców.

~Clara -

Kraków ma w sobie magię :)))

~xxx -

Poza Rynkiem i Wawelem smród brud i ubóstwo czym tu się zachwycać

~Marcin -

Kraków jest pięknym miastem. mieszkałem tam 2 lata i bardzo tęsknie za nim.

~student -

Rewelacja.......

~luxor -

wspaniele położony - Błonia,las wolski, Park Decjusza, Kopiec Koścuszki, piękne otaczające stare miasto planty. A jak cudownie jest sączyć piwo na balkonie willi Szyszko - Bogusza patrząc na zakole Wisły i klasztor Kamedułów. Bajka, ale ktoż to wie. Oni tylko Rynek, Wawel, Kazimierz i droga królewska- bo to zapamiętano z wycieczek szkolnych.

~katja -

odkąd mieszkam w Krakowie wreszcie czuje ze zyje!! jestem studentka od pazdziernika i Krakow mnie oczrował! jest niesamowity. kazda ulica na starym miescie, knajpa ma swoja atmosfere! KAzimierz - aahhh! szczegolnie teraz o tej porze roku miło posiedziec nad wisła i obserwować ludzi na rolkach, spacerowiczow, zakochanych, nikt sie nigdzie nie spieszy...klimat nieziemski!