Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

3 pomysły na udany weekend z rodziną

Przed nami weekend. Nic, tylko jechać z najbliższymi w Polskę! Proponujemy miejsca atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Ogród bajek na terenie rezerwatu Wilczki na wysokości 780 m n. p. m. fot. Bartłomiej Kudowicz
Ogród bajek na terenie rezerwatu Wilczki na wysokości 780 m n. p. m. fot. Bartłomiej Kudowicz /Agencja FORUM

Chełm - U ducha Bielucha

Pod miastem ciągną się kilkunastokilometrowe podziemia. Kiedyś wydobywano w nich kredę, dziś można je zwiedzać. Włada nimi duch Bieluch. Czy go zobaczycie? Oczywiście. W pewnej chwili gaśnie światło i z ciemności wynurza się biała zjawa. Jeśli w tym właśnie momencie pomyślicie jakieś życzenie, ono się na pewno spełni. Gdy duch zniknie, możecie dalej zwiedzać tajemnicze korytarze. Turystom udostępniono 2 km trasy. Wzdłuż niej są skalne komnaty, a w nich kopalniane znaleziska: biżuteria i naczynia. Na pamiątkę dostaniecie kredowy kamień i lampion z Bieluchem.

Międzygórze - W Ogrodzie Bajek

Marzycie, by spotkać Koziołka Matołka, Babę Jagę i Królewnę Śnieżkę w jednym miejscu? W Międzygórzu to jest możliwe. Od 1920 r. istnieje tu Ogród Bajek. Założył go niemiecki leśnik, Izydor Kriesten. Ogród to domy, altanki, mostki, no i postaci z popularnych bajek, tak kochane przez dzieci. Wszystko wykonane z pni drewna, gałęzi, kory i szyszek. Kolorowe, miłe dla oka... Wśród domków zbudowanych po II wojnie zachowała się siedziba Liczyrzepy - jeszcze z czasów pana Izydora! Niedaleko niej stoi Domek Miłości i bije Źródło Rozkoszy. Przy domku obowiązkowo trzeba się sfotografować, a ze źródełka zaczerpnąć wody... Wkoło rosną azalie, cyprysiki, cisy. Pięknie tu i spokojnie...

Toruń - Po pyszne pierniki

Ciastkami wypiekanymi w tym grodzie już od XIII w. zachwycali się artyści, cesarze i papieże. Dzisiaj każdy może ich skosztować. Pełną gamę pierników znajdziecie w sklepach firmowych Zakładów Cukierniczych "Kopernik" (Rynek Staromiejski 6; ul. Kopernika 42; Żeglarska 24 i Żółkiewskiego 34). Na słodkim szlaku koniecznie zajrzyjcie także do Muzeum Piernika Toruńskiego. Tu cukiernicy wypiekają ciastka tak jak przed wiekami. Twoje dzieci mogą im pomagać, a po pracy zajadać się łakociami.

5 innych wielkich atrakcji:

1. Targi ceramiki Odbywają się latem w Bolesławcu niedaleko Międzygórza. Sprzedaży znanej ceramiki towarzyszą parady.

2. Ikona Matki Boskiej Szczyci się nią katedra w Chełmie. Kiedyś obraz dorównywał sławą Madonnie z Jasnej Góry.

3. Pomnik Kopernika Na toruńskim rynku stoi od jesieni 1853 r. Ma 2,6 m wysokości. Jego autorem jest berliński rzeźbiarz Fryderyk Abraham Tieck.

4. Katedra św. Janów Świątynia wzniesiona w Toruniu w XIV-XV w. Podczas świąt brzmi na niej dzwon Tuba Dei.

5. Krzywa Wieża Ma ją Pizza, ma i Toruń. Nasza odchyla się od pionu o 1,4 m.

Najważniejsze informacje

Dla gości Chełma Noclegi: www.itchelm.pl www.lubelskie.pl. Do podziemi kredowych wchodzi się o godz.: 11, 13 i 16 (tylko z przewodnikiem). Bilet 10 zł, dzieci - 7 zł.

Dla gości Międzygórza Noclegi: www.miedzygorze. com.pl. Ogród Bajek otwarty w godz. 10-18. Wstęp 5 zł i 3 zł.

Dla gości Torunia Noclegi: www.it.torun.pl. Bilety wstępu do Muzeum Piernika Toruńskiego i do Domu Kopernika kosztują 18 zł, dzieci 10 zł. Placówki otwarte w godz. 10-18.

CZY WIESZ, ŻE: w Międzygórzu jest wodospad Wilczki, jeden z najpiękniejszych w Sudetach. Woda spada tu z wys. 20 m. Wodospad otaczają tarasy widokowe, więc można go podziwiać na paru poziomach.

CZY WIESZ, ŻE: część ul. Szerokiej zamieniono w Piernikową Aleję Gwiazd. Na tablicach w kształcie katarzynek umieszczono autografy osób związanych z Toruniem: Grażyny Szapołowskiej, Leszka Balcerowicza i astronoma Aleksandra Wolszczana.

CZY WIESZ, ŻE: Jezioro Białe (znajduje się ok. 50 km od Chełma) ma wodę o pierwszej klasie czystości. Tzn., że można ją pić!

źródło informacji: Tina

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (46)

Dodaj komentarz

~olka852 -

Hej, spaliśmy w Western Camp i było naprawdę dobrze, komfortowo, w łazience czysto, nie znalazłem jakiś słabszych stron, czegoś w czym by nawalili. Dobry konkretny kontakt z obsługą, dużo dodatkowych atrakcji w plenerze, choćby łowisko dobrze wspominam, można było na spokojnie sobie połowić, czego mi od dawna brakowało.

miki789

Obojętny miki789 -

Jest co robić w parku Mikrokosmos, nieco starsze dzieci na pewno będą zainteresowane światem owadów i bakterii w powiększeniu, a młodsze zawsze mogą pójść na huśtawki, zjeżdżalnie i ogólnie się pobawić na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody.

Obojętny Gość -

Jak dla nas ostatnim odkryciem jest Zoo Safari pod Łodzią, na weekend z rodziną jak znalazł :) Oprócz samych zwierząt jest dużo rozrywek typu figlarnia, kucyki czy kino 7D (skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji) a dla dorosłych na odpoczynek fajny grill bar z widokiem na zoo

~Arnika -

Moje ulubione miejsce weekendowych wypadów to Hortulus - Ogrody w Dobrzycy. Ja zawsze nacieszę się widokiem pięknych roślin, a dzieciaki swobodnie wyszaleją się w otoczeniu przyrody ;) Wyprawa na cały dzień w dobrej cenie ;)

~Molierowa -

Wszystkie miejscowości w głębi kraju, a ja polecam Jastrzębią Górę, mnóstwo atrakcji, dzieciaki też będą miały zajęcie. link

Załączniki:

~seems -

A ja niekoniecznie zwątpiłam. Jest sporo fajnych miejsc, gdzie się można wybrać. Ja na przykład staram się zwiedzić nasze polskie miasta. Teraz na weekend byłam w Krakowie, piękne miasto. A hotel Old Town w którym miałam okazję mieszkać bardzo ładny i przytulny.

~rixhi -

Ja też zwąpliłem w urlopy krajowe na razie - myślę raczej o jakimś fajnym wypadzie na południe poza granicę... mam tutaj na myśli, takie miejsca jak np. Barcelona czy może Stambuł, jest tam ciepło i miło o tej porze, sam bym mógł opowiedzieć, ale można więcej informacji i zdjęć znaleźć tutaj: link

~monna -

sporo fajnych propozycji, ale myślę, że też ciekawym miejscem jest Kraków. Na pewno wszyscy się będą dobrze bawić. Można z dziećmi pójść do zoo, czy na Wawel. A jak ktoś będzie szukał odpowiedniego noclegu to polecam jeden z tych hoteli link ceny bardzo przystępne, a do tego świetna lokalizacja, wszędzie jest bardzo blisko.

Załączniki:

~Jolka -

Podłapałam kilka fajnych pomysłów na weekend. Panek ma promocyjne ceny na samochody nic tylko zwiedzać Polskę.

~gosc111 -

Moja 3-letnia córka miała super zabawę przeciskając się prze szczeliny Błędnych Skał. Polecam:)

Załączniki: