Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Polska

Wiadomość dnia

 • Miejsca, które budzą zachwyt cudzoziemców

  Miejsca, które budzą zachwyt cudzoziemców
  Wtorek, 30 października 2012 (12:08)
  Często nie zdajemy sobie sprawy, w jak ciekawym kraju mieszkamy. O jego atrakcjach wiedzą za to obcokrajowcy i ciągną do nas tłumnie. Co im się podoba najbardziej?
   więcej »

Wiadomości

 • Uroki polskiej zimy nad Popradem
  Uroki polskiej zimy nad Popradem

  Poniedziałek, 31 grudnia 2012 (10:01)

  Tutaj można nacieszyć oczy niezapomnianymi widokami, spędzić aktywnie czas i odkryć historyczne ciekawostki Beskidu Sądeckiego...
   więcej »
 • Bożonarodzeniowy klimat Krakowa
  Bożonarodzeniowy klimat Krakowa

  Piątek, 21 grudnia 2012 (12:57)

  Świąteczna atmosfera, wspaniałe zabytki i muzea, przytulne knajpki - nie ma chyba w Polsce drugiego, tak odświętnie udekorowanego miasta, jak gród Kraka...
   więcej »
 • Na otwockim szlaku
  Na otwockim szlaku

  Czwartek, 20 grudnia 2012 (13:48)

  Stuletnie sosny, powietrze przesycone pachnącymi olejkami. Zachwyci cię niepowtarzalna architektura zabytkowych willi i nie tylko.
   więcej »
 • Beskid Niski - będziemy tu wracać
  Beskid Niski - będziemy tu wracać

  Wtorek, 11 grudnia 2012 (13:36)

  Ten wyjątkowy zakątek Polski ma w sobie coś egzotycznego, dzikiego. Jedna wizyta i będziemy tu wracać...
   więcej »
 • Karkonosze - nie tylko góry
  Karkonosze - nie tylko góry

  Wtorek, 27 listopada 2012 (13:18)

  Z badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen Polska wynika, że 48% Polaków wyjechało w tym roku na urlop. Ponad 40% badanych respondentów zdecydowało się na pobyt w górach. Oprócz popularnych Tatr i ich stolicy - Zakopanego, ankietowani wybierali Karkonosze. Region zdobywa coraz większą popularność wśród turystów, dzięki bogatej bazie noclegowej i szerokiej ofercie atrakcji turystycznych.
   więcej »
 • Lanckorona: Miasto aniołów
  Lanckorona: Miasto aniołów

  Wtorek, 27 listopada 2012 (11:35)

  Od dawna chciałam odwiedzić to miasteczko i wreszcie w tym roku udało się! Od razu spodobało mi się to miejsce, które wita przybyszów poustawianymi tu i ówdzie aniołami. Panuje tu wspaniały, zaciszny, artystyczny klimat z cudownym pejzażem w tle. Każdy, kto raz odwiedzi to miejsce z pewnością tu wróci.
   więcej »
 • Bez śladu: Zagłada zakopiańskich Żydów
  Bez śladu: Zagłada zakopiańskich Żydów

  Poniedziałek, 19 listopada 2012 (12:38)

  "To niestety nieznana historia Zakopanego. Gdy się ją pozna, Wielka i Mała Krokiew nie są już tylko malowniczym obiektem sportowym, a pozostałością po kamieniołomach, gdzie pracą ponad siły wyniszczono wielką część żydowskiej ludności miasta. Osiedla na Pardałówce przestają być pięknie położoną "sypialnią" miasteczka, przywołując wspomnienie zorganizowanego tu w 1942 roku obozu, zwanego przez miejscowych - nie do końca ściśle - gettem (...)". Przeczytaj fragment książki "Zakopane Odkopane" Pauliny Młynarskiej i Beaty Sabała-Zielińskiej!
   więcej »
 • Najbardziej tajemnicze zjawisko na Podhalu
  Najbardziej tajemnicze zjawisko na Podhalu

  Czwartek, 15 listopada 2012 (14:43)

  "To wiatr, który zrobi z ciebie wariata. Albo meteopatę. Kiedy przyduje, nawiedzą cię najbardziej szalone wizje, z których wiele, niestety, zechcesz wprowadzić w czyn. Jak zawyje, głowa będzie ci pękać, a z zakamarków psychiki wylezą najgorsze, dawno zapomniane lęki (...)." Przeczytaj fragment książki "Zakopane Odkopane" Pauliny Młynarskiej i Beaty Sabała-Zielińskiej!
   więcej »
 • Pod suwalską świętą górą
  Pod suwalską świętą górą

  Środa, 14 listopada 2012 (14:20)

  Jeziora, wijące się zakolami rzeki, lasy Suwalszczyzny to cud nad cudy! Kontakt z naturą cieszy tu bardziej niż gdzie indziej. Sprawdźcie, dlaczego.
   więcej »
 • Nierząd pod Tatrami. Fragment książki "Zakopane Odkopane"
  Nierząd pod Tatrami. Fragment książki "Zakopane Odkopane"

  Środa, 14 listopada 2012 (14:16)

  "Nierząd to śliski temat. I właśnie dlatego przyjemny! Przymykano oko na drobne miłostki młodych, ale nie wybaczano odbijania żon czy mężów. Ksiądz Stolarczyk, który za punkt honoru postawił sobie okiełznanie seksualnych wybryków swej temperamentnej trzódki, w kazaniach sporo miejsca poświęcał niewłaściwemu prowadzeniu się. Dla powołujących na świat nieślubne dzieci wymyślił nawet okrutną formę restrykcji, nadając ich potomstwu specjalne imiona, które stawały się piętnem dla całej rodziny." Przeczytaj fragment książki "Zakopane Odkopane" Pauliny Młynarskiej i Beaty Sabała-Zielińskiej!
   więcej »

MAP24


Polecamy: