Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Dzielnice czerwonych latarni

Czerwone światło w większości wypadków to znak "stop", jednak nie w dzielnicach rozkoszy. Tu blask czerwonych latarni jest zaproszeniem, z którego niezwykle często korzystają turyści.

Prostytutka w Kolonii, w jednym z największych domów publicznych na świecie.
Prostytutka w Kolonii, w jednym z największych domów publicznych na świecie. /AFP

De Wallen, największa i najbardziej znana dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie, znajduje się w starej części miasta, od czternastego wieku w tym samym miejscu. Sieć uliczek i placów nie jest w żaden sposób ogrodzona, a dookoła znajdują się domy podobne do tych w innych częściach miasta. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się widać, że okna na parterze są powiększone do rozmiaru witryn wystawowych. Za szybami okien podświetlonych na czerwono skąpo ubrane prostytutki prezentują swoje wdzięki i zachęcają do skorzystania z oferowanych usług.

Dopłata za piersi

Jednopokojowe apartamenty z szybą zamiast jednej ze ścian są wynajmowane przez prostytutki od prywatnych właścicieli. Cena za wynajęcie pokoju na osiem godzin wynosi od 100 do 150 Euro i obejmuje również ochronę. Koszt usługi prostytutki jest indywidualnie negocjowany z każdym klientem i jest zależny od czasu, jaki spędzi on w przybytku rozkoszy. Czasem dodatkowo trzeba zapłacić za to, by kobieta w czasie stosunku miała nagie piersi.

W Holandii, gdzie prostytucja jest legalna, kobiety rejestrują swoją działalność i zakładają jednoosobowe firmy, przechodzą regularne badania i mają zagwarantowane prawa socjalne. Obowiązkowe badania wykazały między innymi, że w 2006 roku około 7 proc. wszystkich holenderskich prostytutek było zarażonych wirusem HIV.

Prostytutka przed kościołem

Czy uważasz, że prostytucja powinna być legalna?Czy uważasz, że prostytucja powinna być legalna?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany

Zobacz wyniki

Dzielnica czerwonych latarni jest główną atrakcją turystyczną Amsterdamu. Mieszkańcy miasta właściwie tu nie zaglądają. Na obszarze ponad sześciu kilometrów kwadratowych, poza domami publicznymi znajduje się wiele sex-shopów, peep show, coffee shopów, a nawet muzeum seksu i marihuany. Ponadto na De Wallen odsłonięto w 2007 roku pierwszy na świecie pomnik prostytutki. Sylwetka z brązu stoi tuż przed wejściem do kościoła Oude Kerk. Pod posągiem umieszczono napis: "Szanuj prawa prostytutek na całym świecie".

Ulubione przez Beatlesów

W Hamburgu, inaczej niż w Amsterdamie, centrum nocnego życia jest ogrodzone murem z zamykaną bramą, a wstęp do środka mają tylko mężczyźni powyżej 18 roku życia. Dzielnica Reeperbahn powstała w miejscu, gdzie kiedyś produkowane były liny dla pobliskiej zatoki, stąd jej nazwa, pochodząca od słowa reep - nazwy ciężkiej liny do cumowania statków.

źródło informacji: INTERIA.PL

Więcej o:
nazwy,
światło,
znak stop,
prostytucja,
czerwone światło,
dzielnica,
czerwona latarnia,
czerwony,
dzielnica czerwonych latarni

Czy uważasz, że prostytucja powinna być legalna?Czy uważasz, że prostytucja powinna być legalna?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

Tak

 
%

Nie

 
%Głosów: 6944

Zagłosuj w innych ankietach »


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (106)

Dodaj komentarz

~m -

moim zdaniem facet kożystający z takich usług to ostatnia noga!!! ktura nie potrafi zaspokoić stałej kobiety!!!bo prostytutka ma dzieś bedzie i tak jęczeć za to ma płacone!!! nie jest sztuką wkładać i wykładać!!!

~Jan -

Czy znacie moze w monachium taka ulice

~bakubaku -

dlaczego w Polsce nie zalegalizują prostytucji? Było by legalnie, i napewno taniej.Pańtwo miało by pieniążki na dziurę budżetową,a ten z nas panowie,kto ma oziębła żonę(a jest to najgorsze co może spotkać faceta)normalnie kożystał by z państwowych usług.I wszyscy byli by szczęśliwi.

~resident_evil -

Jak można korzystać z usług tych brudasek.FACECI czy wy nie macie honoru?Nisko upadacie

~fun -

...za granicą są bardziej niebezpieczne niż te zawodowe prostytutki...

~dz -

Co do tego, że w Red Light District w Amsterdamie znajduje się kościół zabytkowy Oude Kerk, a wokół niego liczne przybytki rozkoszy, to wszystko prawda, tyle że ten kościół od dawna jest zamknięty na cztery spusty i nikt tam nie zagląda. Holendrzy to ateiści i w samym Amsterdamie kościołów jak na lekarstwo, a Stary Kościół zamknięty, zaś Nowy Kościół przerobiony na galerię sztuki. Uważam, że warto było zamieścić w informacji krótką notkę to wyjaśniającą, chyba że chodzi tylko o wywołanie szoku i zdziwienia wśród czytających.

~sss -

W Konstancy nad jeziorem Bodeńskim od jakiegoś czasu stoi pomnik prostytutki która w jednej ręce trzyma diabła a w drugiej papieża( tego który spalił Husa).

~studentka turystyki -

Radzę przeczytać o sex-turystyce w Tajlandii lub na Kubie. Rodzice potrafią sprzedać swoje córki za marne grosze. O Afryce nie chcę już wspominać bo tam córkę można sprzedać za konserwę.

~feministka -

ciekawe, kiedy w 21 wieku zaczną powstawać takie przybytki, ale dla pań!

~ArturHamburg -

reeperbahn to tylko glowna ulica tej dzielnicy czyli St.Pauli a nie dzielnica....