Przejd� do g��wnej cz�ci strony

« wróć do regionu

Tokarnia

Wyciągi narciarskie

Tokarnia

Gmina Tokarnia znajduje się w południowej części powiatu myślenickiego, na zachód od drogi prowadzącej z Krakowa do Zakopanego. Położona jest na styku Beskidu Wyspowego i Beskidu Makowskiego, w dolinie potoku Krzczonówka - dopływu rzeki Raby.

Beskid ten tworzy silnie rozczłonkowaną grupę górską w Beskidach Zachodnich. Charakterystyczne dla krajobrazu są rozległe wnętrza dolin potoków, zamknięte ścianami wzniesień pokrytych lasami, z zaznaczającymi się większymi szczytami Koskowej Góry, Parszywki, Sołtysiej Góry, Kotonia, Gronia, Łysej Góry, Golca i Zębalowej. Wysokość położenia gminy waha się od ok. 360 m n.p.m. - dolina Krzczonówki, do 886 m n.p.m. - Koskowa.

Wyciąg narciarski w Skomielnej Czarnej oferuje ratrakowaną i sztucznie naśnieżaną trasę narciarską o długości 700 m oraz "oślą łączkę" o długości 100 m dla dzieci i początkujących. Obydwie trasy są oświetlone. Stok jest ratrakowany, sztucznie naśnieżany. Wyciąg - orczykowy talerzykowy. Różnica poziomów wynosi ok. 100 m - średnie nachylenie stoku wynosi 25°. Stok jest średnio trudny, zapewnia dobre warunki dla narciarzy o dobrych i średnich umiejętnościach. Przy wyciągu znajduje się bezpłatny parking oraz kawiarnia, gdzie w ciepłej i miłej atmosferze można odpocząć po narciarskich szaleństwach. Na terenie stacji można też wynająć pokoje.

Dojazd

Dojazd Wyciąg jest położony blisko drogi powiatowej prowadzącej z Tokarni do Bogdanówki. Podróżując zakopianką z Krakowa lub z Myślenic należy skręcić w prawo, zgodnie z drogowskazem na Jordanów, a następnie w Tokarni również w prawo, drogą prowadzącą do Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, odległość od skrętu w Pcimiu ok.15 km.

Wyciąg narciarski w Skomielnej Czarnej

www.skomielnaczarna.com.pl tel. 012 37-32-188

fax 012 37-32-135

tel. kom. 608 05-23-27

e-mail: ski@skomielnaczarna.com.pl

Urząd Gminy

32-436 Tokarnia 380

• tel. 012 274 70 22

• fax 012 274 70 25

• e-mail: tokarnia@ug.pl

www.tokarnia.ug.pl

źródło informacji: Partner serwisu
Na narty

Partnerem serwisu jest:

MAP24