Przejd� do g��wnej cz�ci strony

« wróć do regionu

Nowy Targ

Wyciągi narciarskie

Nowy Targ

Miasto jest znakomitą bazą wypadową w Tatry, Pieniny, nad Jezioro Czorsztyńskie, na Babią Górę, czy wreszcie osobliwe, pełne szlaków turystycznych, Gorce.

Nowy Targ to solidna baza sportowo-rekreacyjna
Nowy Targ to solidna baza sportowo-rekreacyjna /Na narty

Nowy Targ - stolica Podhala, jest malowniczym miastem położonym na południu Małopolski w sercu rozległej Kotliny Orawsko-Nowotarskiej. Miasto jest znakomitą bazą wypadową w Tatry, Pieniny, nad Jezioro Czorsztyńskie, na Babią Górę, czy wreszcie osobliwe, pełne szlaków turystycznych, Gorce.

Miasto jest wymarzonym miejscem dla turystów preferujących uprawianie turystyki aktywnej. Można stąd prowadzić nieskończenie długie piesze wędrówki szlakami gorczańskimi, uprawiać narciarstwo zjazdowe i biegowe, turystykę rowerową, kajakarstwo górskie, sporty motorowe, szybownictwo i spadochroniarstwo, jeździectwo, kulturystykę i fitness, hokej na lodzie.

Nowy Targ to także solidna baza sportowo-rekreacyjna. Znajduje się tu lodowisko, lotnisko, wyciągi narciarskie, boiska piłkarskie, wielofunkcyjna hala "Gorce" z kortami tenisowymi, siłownie i gabinety odnowy biologicznej, skate park, tor do jazdy na rolkach, boisko do hokeja na rolkach. Atutem przyrodniczym jest ścisły rezerwat "Bór na Czerwonem", w którym znajduje się ścieżka edukacyjna z tarasem widokowym.

Wyciągi narciarskie

"Zadział", os. Zadział, tel. 18 266 91 37, www.zadzial.pl

wyciąg orczykowy, podwójny, długość 550 m, różnica poziomów 83 m, przepustowość 750 os./godz.

"Długa Polana", os. Oleksówki 6a, tel. 18 266 62 62, www.dlugapolana.com.pl

wyciąg orczykowy, podwójny, długość 450 m, różnica poziomów 90 m, przepustowość 1100 os./godz.

Narciarstwo biegowe

Nowy Targ posiada doskonale utrzymane ratrakiem trasy biegowe, które wiodą przez al. 100-lecia - Biały Dunajec - Szaflary - al. 100-lecia. Inne okrążają Bór i prowadzą do

ul. Lotników lub skarpą nad brzegiem Białego Dunajca.

Miasto jest współorganizatorem Podhalańskiego Biegu Narciarskiego im. Jana Pawła II, w którym mogą brać udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. W biegu dwa razy zwyciężała Justyna Kowalczyk. Trasa wiedzie z Gliczarowa Górnego na nowotarskie lotnisko. Tegoroczny bieg odbędzie się 6 lutego. Szczegółowe informacje na www.nowytarg.pl.

"Miasto ze smakiem"

Jest to hasło promujące region górski poprzez lokalne rarytasy, które rozpozna każdy turysta. Nowotarskie, wspaniale smakujące lody, wytwarzane przez rodziny Żarneckich, Lubieńskich i Jarkiewiczów wg starych receptur mają już zasłużoną renomę. Natomiast dzięki oscypkowemu szlakowi miasto stało się atrakcyjniejsze dla turystów. Bacówki w stylu góralskim, stada owiec pasące się na gorczańskich halach, wpisały się w malowniczy pejzaż Gorców. W obrębie miasta znajduje się 8 bacówek.

Warto wiedzieć

W 1979 r. Nowy Targ odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. Wydarzenie to upamiętnia znajdujący się przed wjazdem na lotnisko pomnik papieża. W drugiej połowie sierpnia w mieście odbywa się "Jarmark Podhalański". Na jego czas, malowniczy nowotarski rynek przyjmuje oblicze placu targowego i prezentuje wyroby rzemiosła i rękodzieła.

W latach 2002 i 2006 Nowy Targ został laureatem konkursu Trzy Korony Małopolski, otrzymując miano miasta przyjaznego, w którym żyje się najlepiej. Miasto jest również laureatem V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego "Gmina Fair Play 2006". W tym samym roku autorzy programu turystycznego "Instynkt Tropiciela" przyznali miastu tytuł "Turystycznego odkrycia roku".

W 2007 r. Nowy Targ otrzymał europejską nagrodę turystyczną w kategorii turystyczna promocja miast w mediach, przyznawaną przez dziennikarzy, którzy zajmują się branżą turystyczną.

24 września 2010 r. Urząd Miasta Nowy Targ otrzymał certyfikat Zarządzania Jakością na zgodność z normą ISO 9001-2008. Zakres certyfikacji obejmuje wykonywanie zadań własnych gminy, zadań zleconych z zakresu administracji rządowej oraz zadań powierzonych.

Noclegi

Miasto ma dobrze rozwiniętą bazę noclegową, oferuje miejsca w licznych pensjonatach, hotelach i pokojach gościnnych. Bazę noclegów można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Dojazd

PKS Grupa, ul. Ludźmierska 30, tel. 18 266 68 11, fax 18 266 24 39

PKP, ul. Kolejowa, tel. 18 266 24 31

MZK, ul. Konfederacji Tatrzańskiej 1a, tel. 18 266 58 82

Firma Przewozowa Szwagropol, tel. 12 271 16 50, www.szwagropol.pl

Firma Przewozowa Trans-Frej, tel. 12 288 07 80, www.trans-frej.com.pl

Nowy Targ

Urząd Miasta

ul. Krzywa 1

34-400 Nowy Targ

tel. 18 261 12 00, fax 18 266 23 12

e-mail: umnt@um.nowytarg.pl

www.nowytarg.pl

Informacja Turystyczna

Rynek 1 - Ratusz

tel. 18 266 77 76

GOPR

Długa Polana

tel. 985, 18 266 59 80

źródło informacji: Partner serwisu
Na narty

Partnerem serwisu jest:

MAP24