Przejd� do g��wnej cz�ci strony

« wróć do regionu

Myślenice

Wyciągi narciarskie

Myślenice

Malowniczo położone nad rzeką Rabą Myślenice to doskonała propozycja na zimowe wyjazdy. Na miłośników białego szaleństwa - zarówno dla tych początkujących jak i doświadczonych, w dzielnicy wypoczynkowej Zarabie, czeka profesjonalnie przygotowany i zagospodarowany stok.

Fot. zarabiesport.pl
Fot. zarabiesport.pl /INTERIA.PL

W kompleksie, każdy amator dwóch czy jednej deski znajdzie: doskonałe warunki narciarskie, na oświetlonych ratrakowanych i sztucznie naśnieżnych stokach, wypożyczalnię i serwis oraz szkółkę narciarską. Na szczyt wyjechać można 4-osobową kanapą, a na górze posilić się w karczmie jak również poszaleć w snowparku.

Po zejściu ze stoku zarówno dla aktywnych jak i dla pragnących relaksu po intensywnym dniu, czeka ze swoją ofertą Centrum Sportu i Rekreacji. W jego obrębie znajduje się hala sportowa, boisko ze sztuczną nawierzchnią, salka do sportów walki, profesjonalna strzelnica sportowa oraz centrum SPA.

Spacerując parkiem z Zarabia można udać się do centrum miasta, zwiedzić urokliwy rynek wraz z zabytkową zabudową, jak również poznać wiele historycznych miejsc. Stamtąd już niedaleko do centrum wodnego AQUQRIUS, gdzie znajdują się basen pływacki, oraz rekreacyjny, sauna, jaccuzi oraz wiele innych atrakcji.

Góra Chełm raj dla narciarzy i rowerzystów

Atrakcją gminy jest najdłuższa w Polsce, jednoodcinkowa, krzesełkowa kolej na górę Chełm, czynna przez cały rok. Kilkanaście minut obcowania z ciszą lasu i śpiewem ptaków, prowadzi nad Rezerwatem Bluszczu na szczyt Chełmu.

Kolejka służy także miłośnikom rowerów, szukającym mocnych wrażeń na rowerowej trasie zjazdowej (down-hill), a także tym, którzy chcą pojeździć rekreacyjnie, korzystając z blisko 28 km znakowanych tras rowerowych. Już wkrótce wysłużoną kolejkę zastąpią nowoczesne gondole. Na szczycie Chełmu jest plac zabaw dla dzieci, a także karczma regionalna z pięknym widokiem na miasto. Z wieży widokowej na szczycie podziwiać możemy panoramę Beskidu Wyspowego, Gorców, a przy sprzyjających warunkach Tatry i Kraków.

W pobliżu wieży grill-bar. Kto chętny może rozpalić ognisko i upiec kiełbaskę. Jest to także doskonały punkt wypadowy w głąb Beskidu. Polecamy wycieczkę z noclegiem do schroniska Kudłacze (spacerkiem ze szczytu ok. 2,5 godz.). Dzięki uruchomionej w 2006 r. nowoczesnej stacji narciarskiej na Górze Chełm, Myślenice zyskały miano położonego najbliżej Krakowa centrum sportów zimowych.

Dojazd

Do Myślenic można dojechać bezpośrednio autobusem PKS (www.pks.myslenice.pl/) z Krakowa i Zakopanego. W Myślenicach zatrzymują się wszystkie autobusy kursowe, miasto ma połączenie z głównymi miastami południowej i środkowej Polski. Dodatkowo na wszystkich trasach komunikacyjnych gminy kursują minibusy przewoźników prywatnych.

Urząd Miasta i Gminy

Rynek 8/9

32-400 Myślenice

tel. 012 639 23 00

fax 012 639 23 05

e-mail: info@myslenice.pl

www.myslenice.pl

www.zarabiesport.pl

źródło informacji: Partner serwisu
Na narty

Partnerem serwisu jest:

MAP24