Przejd� do g��wnej cz�ci strony

« wróć do regionu

Małastów

Wyciągi narciarskie

Magura Małastowska - Małastów

Magura Małastowska jest jednym z głównych grzbietów Pasma Magurskiego i osiąga wysokość 813 m n.p.m. Jej stoki umożliwiły poprowadzenie jednej z najdłuższych tras narciarskich w południowo-wschodniej Polsce. Nartostrada ma długość 3050 m.

Magura Małastowska - Małastów
INTERIA.PL

Stok główny

Na głównym stoku działa wyciąg Magura. Jest to wyciąg orczykowy o dwóch nitkach, przepustowość jednej nitki wynosi 550 osób/godz., różnica wzniesień to 260 m, trasa zjazdowa wzdłuż wyciągu ma długość ok. 1400 m. Stok jest sztucznie dośnieżany i oświetlony.

Dojazd i parkowanie

Z Gorlic kierujemy się na Konieczną (przejście graniczne ze Słowacją). Za miejscowością Małastów przed podjazdem na serpentyny możemy skręcić w prawo do nowego parkingu pod dolną stację wyciągu (zalecane, gdy nartostrada jest oblodzona i gdy jest mało śniegu, cena postoju - 6 zł za cały dzień) albo jedziemy dalej drogą do Koniecznej dojeżdżając do Przełęczy Małastowskiej, gdzie znajdują się parkingi terenu narciarskiego.

Podjazd na przełęcz jest dość stromy, czasem mogą przydać się łańcuchy. Parking po prawej stronie drogi w sezonie jest często zajęty od wczesnych godzin, łatwiej znaleźć miejsce na dwóch parkingach po lewej stronie. Jeden tuż przy drodze, drugi nieco dalej, za cmentarzem.

Inne wyciągi w Małastowie

W tej niewielka miejscowość, leżącej w powiecie Gorlickim, znajdują się jeszcze trzy wyciągi narciarskie:

1) "Toranaga"- pojedynczy talerzyk, o długości 500 m, długość trasy 600 m, przepustowość 450 osób/godz.

2) "Gorlice"- pojedynczy talerzyk, o długości 400 m, długość trasy 500 m, przepustowość 360 osób/godz.

3) "Gucio" - zaczepowy wyciąg dla dzieci i początkujących, lina propylenowa, długość wyciągu i trasy 150 m, przepustowość 200 osób/godz., nauka jazdy.

źródło informacji: INTERIA.PL

Partnerem serwisu jest:

MAP24