Przejd� do g��wnej cz�ci strony

« wróć do regionu

Czorsztyn

Wyciągi narciarskie

Czorsztyn

Gmina Czorsztyn znajduje się w południowej części województwa małopolskiego na granicy Gorców, Pienin i Spisza. W siedmiu miejscowościach: Czorsztyn, Huba, Kluszkowce, Maniowy, Mizerna, Sromowce Niżne i Sromowce Wyżne, rozciągniętych wzdłuż doliny Dunajca, żyje około siedmiu tysięcy mieszkańców.

Czorsztyn
Na narty

Północna część gminy należy do pasma Gorców z ich łagodnymi lesistymi grzbietami i falistymi dolinami potoków, zaś południowo-wschodnia leży na terenie Pienin, kojarzonych przede wszystkim z przełomem Dunajca, masywem Trzech Koron i Pienińskim Parkiem Narodowym. To tu wznosi się najładniejszy szczyt Pienin - Trzy Korony, u stóp którego rozpoczyna się malowniczy przełom Dunajca.

Tutaj znajduje się magiczna góra Wdżar z unikatowymi w skali Europy anomaliami magnetycznymi, która najpierw była wulkanem, później kamieniołomem andezytów, by po wielu latach zamienić się w centrum narciarskie. Zimą na narciarzy czekają dobrze przygotowane trasy biegowe i zjazdowe o zróżnicowanym stopniu trudności.

Trasy zjazdowe stacji Czorsztyn-Ski

• I niebieska, długość 1200 m, oświetlona, średniej trudności, w środkowej części trudna

• II niebieska, długość 500 m, średnio trudna, treningowa;

• IV czerwona, długość 1000 m, oświetlona, trudna;

• V dla początkujących, długość 100 m, oświetlona;

• VI trasy biegowe wokół góry Wdżar;

• nowa trasa narciarska, długość 1000 m, trudna, oświetlona.

Trasy zjazdowe są sztucznie naśnieżane, oświetlone i nagłośnione. Obsługiwane są przez 9 armatek śnieżnych i dwa ratraki. Średnie nachylenie stoku wynosi 23%. Ośrodek zapewnia obsługę ratowników GOPR, serwis narciarski, wypożyczalnię nart i snowboardów, sklep z akcesoriami narciarskimi, licencjonowaną szkołę narciarską, zaplecze gastronomiczne i noclegowe, bezpłatny parking, informację.

Ponadto atrakcjami są całoroczna zjeżdżalnia typu Alpine Coaster o długości 1000 m, hodowla strusi i owiec. Można uprawiać sporty ekstremalne - paralotniarstwo i wspinaczkę skałkową.

Noclegi

We wszystkich miejscowościach Gminy Czorsztyn istnieje dobrze zorganizowana baza noclegowa i gastronomiczna, hotele, motele, zajazdy, pensjonaty, kwatery, gospodarstwa agroturystyczne, a także restauracje, bary i stołówki.

Urząd Gminy

Czorsztyn z/s w Maniowach

ul. Gorczańska 3

34-436 Maniowy

tel. 018 275 00 70

fax 018 275 09 87

e-mail: gmina@czorsztyn.pl

www.czorsztyn.pl

źródło informacji: Partner serwisu
Na narty

Partnerem serwisu jest:

MAP24