Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Narciarskie ABC

Wiadomość dnia

 • Zima w Finlandii

  Zima w Finlandii
  Piątek, 3 lutego 2012 (11:57)
  Stado reniferów z imponującymi rogami, wigwam i kilka postaci w niecodziennych strojach na białym tle, to najpopularniejsza widokówka z Laponii. Nazwa ma taki ładunek egzotyki, że trudno odszukać ją na mapie Europy, a zwłaszcza na obszarze najbardziej skomputeryzowanego kraju.
   więcej »

Wiadomości

 • Polska: Gdzie biegać na nartach?
  Polska: Gdzie biegać na nartach?

  Piątek, 27 stycznia 2012 (12:00)

  Najkrócej można by powiedzieć, że jeżeli chodzi o przygotowane trasy to w Polsce trzeba ich bardzo długo szukać. Niestety, profesjonalnych tras mamy jak na lekarstwo. Właściwie poza Jakuszycami, pozostałe ośrodki nie kuszą zbyt wysokim standardem i bogatym zapleczem.
   więcej »
 • Snowboardem na wyciągu
  Snowboardem na wyciągu

  Wtorek, 24 stycznia 2012 (12:11)

  Wyciągi sprawiają znacznie więcej kłopotu snowboardzistom niż narciarzom. Problemem jest zwłaszcza korzystanie z orczyków, szczególnie kiedy obsługa źle przygotowała śnieg na trasie wyciągu i musimy jeździć po garbach lub zlodzonym i nierównym podłożu. Z tym jednak można sobie poradzić. Gorzej, kiedy przy wyciągu natkniemy się na napis "snowboardzistom wstęp wzbroniony" .
   więcej »
 • Narty i gorące źródła w Europie
  Narty i gorące źródła w Europie

  Poniedziałek, 23 stycznia 2012 (11:37)

  Czy po aktywnym dniu na stoku można wyobrazić sobie lepszy relaks niż kąpiel w gorących źródłach i błogi spokój w przytulnej saunie lub jacuzzi? Baseny termalne w popularnych, europejskich kurortach to idealny pomysł na odpoczynek po nartach. Oto 10 popularnych ośrodków w pobliżu stacji narciarskich w Polsce, Austrii, Szwajcarii i na Słowacji.
   więcej »
 • Zima na biegówkach
  Zima na biegówkach

  Piątek, 20 stycznia 2012 (15:54)

  Jeśli lubisz biegać i nawet zimą chcesz się poruszać i zmęczyć, a przy okazji spędzić czas na powietrzu, wybierz biegówki. Nieważne, że mieszkasz daleko od gór. Nie musisz się martwić kolejkami do wyciągów, tłumami na stoku i kupowaniem kolejnych karnetów. Narty biegowe, dzięki sukcesom Justyny Kowalczyk są coraz bardziej popularne i - co tu dużo mówić - moda na zimowy sport kwitnie!
   więcej »
 • Śnieżni piraci
  Śnieżni piraci

  Piątek, 20 stycznia 2012 (15:12)

  Część z nas wciąż jeszcze nie może się otrząsnąć ze smutnych narciarskich wspomnień. Dla wielu osób późna wiosna i lato to okres, w którym będą "wylizywać się" z kontuzji odniesionych w sezonie zimowym.
   więcej »
 • Regiony narciarskie w Europie
  Regiony narciarskie w Europie

  Środa, 18 stycznia 2012 (13:37)

  Biura podróży prześcigają się w propozycjach ofert. Najbardziej przyciąga startujący od grudnia sezon freeski, czyli bezpłatny karnet. Oferty zaczynają się już od tysiąca złotych. Za mniej więcej taką kwotę można kupić wycieczkę do Francji lub Włoch, z przejazdem i zakwaterowaniem.
   więcej »
 • 36 godzin w Salzburgu
  36 godzin w Salzburgu

  Poniedziałek, 16 stycznia 2012 (09:16)

  Dzięki średniowiecznej cytadeli, barokowym pałacom i pięknym alpejskim widokom Salzburg nigdy nie miał problemów z przyciągnięciem gości. To austriackie miasto jest pełne turystów, w większości poszukujących dźwięków muzyki - czy to Mozarta, czy też von Trappów (postaci z kultowego już musicalu "The Sound of Music" - przyp. tłum.).
   więcej »
 • Ferie zimowe na sportowo
  Ferie zimowe na sportowo

  Poniedziałek, 9 stycznia 2012 (13:31)

  Ferie to czas odpoczynku i rodzinnych wyjazdów. Warto jednak, by ten zimowy relaks nie skończył się na siedzeniu przed telewizorem, czy maksymalnie jednogodzinnym spacerze dziennie. Spędźmy ferie na sportowo! Narty, łyżwy, sanki, snowtubing, snowbike... do wyboru, do koloru, dla dorosłych i dla dzieci.
   więcej »
 • Dokąd na tanie, rodzinne ferie?
  Dokąd na tanie, rodzinne ferie?

  Poniedziałek, 9 stycznia 2012 (12:16)

  Dokąd na ferie? To zależy, co lubicie! Oto nasze propozycje dla spacerowiczów, narciarzy i amatorów zwiedzania.
   więcej »

Partnerem serwisu jest:

MAP24


Polecamy: