Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Tatry Słowackie: Szlaki zamknięte

Od 01.11.2012 do 15.06.2013 szlaki wysokogórskie w Słowackich Tatrach są zamknięte dla turystów. Zakaz wstępu dotyczy wszystkich wysokogórskich szlaków turystycznych powyżej schronisk.

Tatry Słowackie: Szlaki zamknięte
materiały prasowe

Szlaki wysokogórskie zamykane są na Słowacji sezonowo od roku 1980 ze względu na ochronę przyrody i bezpieczeństwo turystów.

Dla turystów w okresie zimowym udostępnione są szlaki prowadzące do wszystkich schronisk wysokogórskich oprócz Chaty pod Rysami 2250 m n.p.m. Razem w okresie od 01.11. do 15.06. w Tatrzańskim Parku Narodowym i Pienińskim Parku Narodowym do dyspozycji turystów jest około 600 km szlaków górskich z całkowitej liczby 746 km. O zamknięciu szlaków informują tablice informacyjne. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat.

Dodatkowo w sezonie zimowym, jeżeli nie ma dużej pokrywy śnieżnej, otwartych jest 8 szlaków dla osób niepełnosprawnych - na wózkach inwalidzkich (łącznie ponad 31 km tras). Szlaki są również idealne do spacerów z małymi dziećmi. Chodzi o następujące trasy turystyczne: na Popradske Pleso, na Hrebienok (Siodełko), do Bobrowieckiej i Cichej Doliny w Zachodnich Tatrach, na Zverovkę, przez Roháčską Doliną do Ťatliakovej Chaty, do Doliny Białej Wody i Jaworowej Doliny w Tatrach Bielskich i w Przełomie Dunajca.

Koszty budowy nowych szlaków wyniosły około 60 tys. euro.

Szlaki turystyczne dla niepełnosprawnych oznakowane są piktogramem - wózkiem inwalidzkim. Budową chodników zajmują się Słowackie Lasy Państwowe Tatrzańskiego Parku Narodowego (www.lesytanap.sk) wspólnie z firmą Hartmann-Rico, która jest producentem i dystrybutorem sprzętu dla niepełnosprawnych oraz środków higienicznych. Projekt realizowany jest pod hasłem - "Tatry bez Barier".

***

Więcej w serwisie

Hiszpania, Chorwacja, Grecja... Dokąd na urlop po sezonie?

36 godzin w... Metropolie Europy na weekend

Polska na weekend. Ciekawe miejsca dla każdego

źródło informacji: materiały prasowe

Więcej o:
zamknięta,
zamknięcie,
szlak,
zamknięcia,
Tatra,
Tatry,
zamknięte,
szlaki,
'Tatry',
"Tatry",
Tatry Słowackie

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (2)

Dodaj komentarz

~dorota -

i bardzo dobrze, bezpieczeństwo przede wszystkim.cieszę się,że zima już za pasem, w końcu będzie można na stoku poszaleć!!zastanawiam się tylko które biuro wybrać, żeby było bezpiecznie i z możliwością płatności za wyjazd na raty?