Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Globtroter

Wiadomość dnia

 • Wspinaczkowe podboje w Chorwacji

  Wspinaczkowe podboje w Chorwacji
  Wtorek, 28 sierpnia 2012 (13:26)
  Wyjazd do Chorwacji był okazją do poznania tamtejszych nadmorskich rejonów wspinaczkowych oferujących drogi wielowyciągowe. Po wizytach w Omisiu, Biokovie i Paklenicy zacząłem rozglądać się za kolejnym celem.
   więcej »

Wiadomości

 • Frankenjura po polsku
  Frankenjura po polsku

  Piątek, 23 listopada 2012 (13:55)

  Frankenjura wielu naszym wspinaczom zapadła w pamięci. Zobaczcie sami wspomnienia Adama Pustelnika i Oli Taistry z tego magicznego rejonu, gdzie narodził się styl RP i klimatycznymi ścieżkami podążali wielcy wspinacze.
   więcej »
 • Marek Raganowicz przeszedł Native Son na El Capitanie
  Marek Raganowicz przeszedł Native Son na El Capitanie

  Wtorek, 6 listopada 2012 (15:39)

  W dniach 11-25 października 2012 r. przeszedłem samotnie drogę Native Son na El Capitanie w Yosemitach. W ciągu 14 dni wspinania pokonałem 17 wyciągów wytyczonych przez Walta Shipleya i Troya Johnsona w sierpniu 1987 r. To jedna z najbardziej eksponowanych dróg na El Capie, a jej wycena to A4+.
   więcej »
 • Jesień w Tatrach: Starorobociański Wierch
  Jesień w Tatrach: Starorobociański Wierch

  Czwartek, 18 października 2012 (11:58)

  Tatry wygrzane w słonecznych promieniach i podrywane od czasu do czasu burzowymi grzmotami, okryły się płaszczem jesieni. A to oznacza, że teraz prezentują pełnię swojej palety barw. Nawet gdy spadnie śnieg to tylko podkreśli różnorodność intensywnych, radosnych i mocno nasyconych kolorów.
   więcej »
 • Przeklęty "wspin". Prokletije 2012
  Przeklęty "wspin". Prokletije 2012

  Czwartek, 20 września 2012 (14:26)

  W sierpniu, w leżącej w Górach Przeklętych dolinie Ropojana, działał zespół KW Warszawa. Celem wyjazdu było powtórzenie dróg poprowadzonych w 2010 r. oraz wytyczenie nowych.
   więcej »
 • Northumberland, czyli kamienie pogranicza
  Northumberland, czyli kamienie pogranicza

  Poniedziałek, 17 września 2012 (11:31)

  Jakież to typowe dla Brytyjczyków spierać się, który rejon jest lepszy, które drogi i problemy ładniejsze bądź trudniejsze, który gatunek skały przedniejszy. Szczególnie jeśli się pod to podepnie dumę narodową.
   więcej »
 • Nico Favresse: Jestem szczęściarzem
  Nico Favresse: Jestem szczęściarzem

  Poniedziałek, 10 września 2012 (12:40)

  Burza włosów na głowie i delikatny zarost. W bezpośrednim kontakcie skromny, a nawet powściągliwy. Dziewczyny dodają, że przystojny. Kiedy dotknie pionowego granitu lub swojej mandoliny, zamienia się w prawdziwego showmana. Urodził się w Belgii, ale gdzie jest jego serce? Może tam, gdzie znajdują się największe i najtrudniejsze urwiska świata? Przeczytaj fragment wywiadu z Nico Favresse.
   więcej »
 • Północ Maroka: Region gór Rif
  Północ Maroka: Region gór Rif

  Wtorek, 19 czerwca 2012 (15:17)

  Mówią, że już podroż samochodem do Maroka to pierwszy egzamin dla każdego podróżnika. Ma w sobie wszystkie cechy idealnego scenariusza filmu przygodowego.
   więcej »
 • Zimowe wyzwania Hali Gąsienicowej
  Zimowe wyzwania Hali Gąsienicowej

  Poniedziałek, 30 kwietnia 2012 (11:42)

  Gdy przyjeżdżam do Morskiego Oka po sezonie zimowym, to zazwyczaj jednym z obowiązkowych punktów pobytu jest lektura Książki Wyjść Taternickich. Niestety, od wielu lat widać identyczne rozwarstwienie jakości pokonywanych dróg.
   więcej »
 • Gankowa Przełęcz. Przemilczenia Stanisławskiego
  Gankowa Przełęcz. Przemilczenia Stanisławskiego

  Środa, 21 marca 2012 (14:00)

  Gankowa Przełęcz. Turystyczne wrota do Ganku. Zagłuszona popularnością otaczających ją szczytów prawie nigdy nie jest celem samym w sobie.
   więcej »
 • Jak to jest z tymi Francuzami?
  Jak to jest z tymi Francuzami?

  Poniedziałek, 9 stycznia 2012 (14:41)

  Francja. Wyspa uprzejmości na oceanie światowego schamienia czy oaza ksenofobi na pustyni tolerancji? Wszyscy, którzy tam byli, wiedzą, że Francuzi nie wchodzą w mezalianse, których potem trzeba by się było wstydzić na francuskojęzycznych planetach, które przecież mogą zostać odkryte lada chwila.
   więcej »

MAP24


Polecamy: