Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Klimaty Podhala: Chochołów

Klimaty Podhala: Chochołów - Chochołów to wspaniała i klimatyczna miejscowość podhalańska leżąca między Czarnym Dunajcem i Witowem. Zmierzając na narty do Zakopanego warto zaplanować trasę przez tą uroczą miejscowość, a to z dwóch powodów - ta droga jest spokojniejsza i można uniknąć korków na zakopiance, a drugi powód to możliwość poznania pięknego miasteczka z żywą tradycją góralską i ciekawym folklorem.
  Chochołów, choć maleńki, kryje kilka ciekawych zbytków, m.in. kościół św. Jacka, który jest piękną neogotycką budowlą z II połowy XIX wieku. Świątynia stojąca w centrum wioski powstała w miejscu wcześniejszego kościółka drewnianego. Przed kościołem znajduje się kamienny obelisk upamiętniający Powstanie Chochołowskie. 
Dokładnie naprzeciw kościoła stoi Muzeum Powstania Chochołowskiego w pięknej góralskiej chacie. To właśnie drewniane tradycyjne domy stanowią o atrakcyjności Chochołowa. Stoją one przy głównej drodze, zwykle szczytami skierowanymi ku niej. Zastanawiać może, dlaczego od lat zawsze są jasne i czyste. Jest bowiem tutaj taka tradycja, że na Wielkanoc czyści się całe domy.

Kościół Św. Jacka w Chochołowie./Atrakcje turystyczne w Polsce - Polskie Szlaki Atrakcje turystyczne w Polsce - Polskie Szlaki

Chochołów to wspaniała i klimatyczna miejscowość podhalańska leżąca między Czarnym Dunajcem i Witowem. Zmierzając na narty do Zakopanego warto zaplanować trasę przez tą uroczą miejscowość, a to z dwóch powodów - ta droga jest spokojniejsza i można uniknąć korków na zakopiance, a drugi powód to możliwość poznania pięknego miasteczka z żywą tradycją góralską i ciekawym folklorem.

Chochołów, choć maleńki, kryje kilka ciekawych zbytków, m.in. kościół św. Jacka, który jest piękną neogotycką budowlą z II połowy XIX wieku. Świątynia stojąca w centrum wioski powstała w miejscu wcześniejszego kościółka drewnianego. Przed kościołem znajduje się kamienny obelisk upamiętniający Powstanie Chochołowskie. Dokładnie naprzeciw kościoła stoi Muzeum Powstania Chochołowskiego w pięknej góralskiej chacie. To właśnie drewniane tradycyjne domy stanowią o atrakcyjności Chochołowa. Stoją one przy głównej drodze, zwykle szczytami skierowanymi ku niej. Zastanawiać może, dlaczego od lat zawsze są jasne i czyste. Jest bowiem tutaj taka tradycja, że na Wielkanoc czyści się całe domy.

Oceń zdjęcie

  • Kiepski
  • Poniżej średniej
  • Średni
  • Powyżej średniej
  • Bardzo dobry

kliknij aby ocenić

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.