Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Niemcy: Zamek Neuschwanstein

Niemcy: Zamek Neuschwanstein - Zamek Neuschwanstein, położony w Bawarii, nad przełomem rzeki Pöllat w Alpach Bawarsko-Tyrolskich to jeden z zamków Ludwika II nazywanego Szalonym Królem lub Bajkowym Królem. Był ponoć tworzony pod wpływem inspiracji ekscentrycznymi scenografiami do oper Wagnera "Lohengrin" i "Tannhäuser". Za swój kaprys Ludwik II słono zapłacił - nie tylko dlatego, że zbudowanie tego niezwykłego zamku pochłaniało fortunę.  Ekstrawagancje Ludwika, zwanego też Bajkowym Królem, posłużyły za pretekst do uznania go za niepoczytalnego i pozbawienia władzy. Trzy dni po abdykacji został znaleziony martwy, a jego śmierć jest niewyjaśniona do dziś. Pozostał po nim Neuschwanstein, który rocznie odwiedza ponad milion turystów. Odwiedzający zabytek mogą skorzystać z audio-przewodników i posłuchać o historii zamku w swoim ojczystym języku (również po polsku). Ktoś z was zwiedzał ten bajeczny zamek? Podobał się wam? 
  Warto przeczytać: Szlak Romantyczny >>> 
  Więcej w serwisie 
  Hiszpania, Chorwacja, Grecja... Dokąd na urlop po sezonie? 
  
 36 godzin w... Metropolie Europy na weekend
  
 Polska na weekend. Ciekawe miejsca dla każdego

/©123RF/PICSEL

Zamek Neuschwanstein, położony w Bawarii, nad przełomem rzeki Pöllat w Alpach Bawarsko-Tyrolskich to jeden z zamków Ludwika II nazywanego Szalonym Królem lub Bajkowym Królem. Był ponoć tworzony pod wpływem inspiracji ekscentrycznymi scenografiami do oper Wagnera "Lohengrin" i "Tannhäuser". Za swój kaprys Ludwik II słono zapłacił - nie tylko dlatego, że zbudowanie tego niezwykłego zamku pochłaniało fortunę.

Ekstrawagancje Ludwika, zwanego też Bajkowym Królem, posłużyły za pretekst do uznania go za niepoczytalnego i pozbawienia władzy. Trzy dni po abdykacji został znaleziony martwy, a jego śmierć jest niewyjaśniona do dziś. Pozostał po nim Neuschwanstein, który rocznie odwiedza ponad milion turystów. Odwiedzający zabytek mogą skorzystać z audio-przewodników i posłuchać o historii zamku w swoim ojczystym języku (również po polsku). Ktoś z was zwiedzał ten bajeczny zamek? Podobał się wam?
Warto przeczytać: Szlak Romantyczny >>>

Więcej w serwisie
Hiszpania, Chorwacja, Grecja... Dokąd na urlop po sezonie?
36 godzin w... Metropolie Europy na weekend
Polska na weekend. Ciekawe miejsca dla każdego

Oceń zdjęcie

 • Kiepski
 • Poniżej średniej
 • Średni
 • Powyżej średniej
 • Bardzo dobry

kliknij aby ocenić

Wasze komentarze (2)

Dodaj komentarz

~Grażka -

W drodze ze Szczecina do Chorwacji zatrzymaliśmy się na 2 noclegi aby przede wszystkim zamki obejrzały nasze wnuczki /8 i 10 lat/ Warto

~nika -

byłam, widziałam, naprawdę warto!