Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Tajemniczy Zamek Czocha

Tajemniczy Zamek Czocha - Zamek Czocha (położony w miejscowości Sucha nad Zalewem Leśniańskim, w polskiej części Łużyc Górnych) wzniesiono z inicjatywy króla czeskiego Wacława II w XIII wieku jako twierdzę obronną. Położony jest malowniczo na granitowo-gnejsowym wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy. W XVI wieku został przebudowany ze średniowiecznej warowni obronnej na okazałą rezydencję renesansową. 
 Wielki pożar z 1793 roku zniszczył cześć budowli. Długo musiano czekać na powrót do dawnej świetności. Dopiero w 1909 roku zamek nabywa drezdeński przemysłowiec Ernest Gütschow, który powierza wykonanie przebudowy i modernizacji całego obiektu znanemu w ówczesnej Europie architektowi Bodo Ebhardtowi, dzięki któremu Czocha stała się jednym z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska. Więcej informacji można znaleźć na zamekczocha.com. Zwiedzaliście kiedyś ten zamek? Podobał wam się?
  Jesienny relaks w spa: Odpowiedz i wygraj! 
  Więcej w serwisie 
  Hiszpania, Chorwacja, Grecja... Dokąd na wakacje? 
  
 36 godzin w... Metropolie Europy na weekend
  
 Polska na weekend. Ciekawe miejsca dla każdego

Zamek Czocha. /fot. Jan Włodarczyk/Agencja FORUM

Zamek Czocha (położony w miejscowości Sucha nad Zalewem Leśniańskim, w polskiej części Łużyc Górnych) wzniesiono z inicjatywy króla czeskiego Wacława II w XIII wieku jako twierdzę obronną. Położony jest malowniczo na granitowo-gnejsowym wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy. W XVI wieku został przebudowany ze średniowiecznej warowni obronnej na okazałą rezydencję renesansową.

Wielki pożar z 1793 roku zniszczył cześć budowli. Długo musiano czekać na powrót do dawnej świetności. Dopiero w 1909 roku zamek nabywa drezdeński przemysłowiec Ernest Gütschow, który powierza wykonanie przebudowy i modernizacji całego obiektu znanemu w ówczesnej Europie architektowi Bodo Ebhardtowi, dzięki któremu Czocha stała się jednym z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska. Więcej informacji można znaleźć na zamekczocha.com.
Zwiedzaliście kiedyś ten zamek? Podobał wam się?

Jesienny relaks w spa: Odpowiedz i wygraj!

Więcej w serwisie
Hiszpania, Chorwacja, Grecja... Dokąd na wakacje?
36 godzin w... Metropolie Europy na weekend
Polska na weekend. Ciekawe miejsca dla każdego

Oceń zdjęcie

 • Kiepski
 • Poniżej średniej
 • Średni
 • Powyżej średniej
 • Bardzo dobry

kliknij aby ocenić

Wasze komentarze (9)

Dodaj komentarz
81m3w5f

Dobry 81m3w5f -

Zamek Czocha znajduje się w miejscowości Leśna nie Sucha jest fantastyczny i choć obecnie miesci się w nim hotel to jest co zwiedzać

~DOROTKA -

Pozdrawiam małą dziewczynkę w różowym ubranku...którą tam poznałam taka słodka...

~DOROTKA -

TO BYŁ MAJ 2011 PIĘKNE CHWILE SPĘDZONE W TYM ZAMKU Z MOIM DARECZKIEM,KOCHAM TO MIEJSCE...

~kej -

miałam tam studniówkę kupę lat temu, mieszkam w pobliskim mieście i uwielbiam ten zamek jest wspaniały i ma biła damę!

~wandaluzja.com -

Nie wiem, czy Czesi AKCEPTUJĄ te bzdury, ale jeśli tak to zostaną przeze mnie wywłaszczeni jako knechty hitlerowskie. Pod zamkiem Czocha była klęska alpejczyków mongolskich w r. 1241, od czego pochodzi polski herb PÓŁKOZIĆ ze sztandaru mongolskiego. Według badań przez Heinrcha Kusche zdjęć satelitarnych z NEOLITYCZNYMI lochami zamkowymi jest to zamek sudeckiej metalurgii żelaza czyli Europejskiej Atlantydy.

~huhhu -

świetnie tam jest i uper widoki

~margoo -

magiczne miejsce byłam tam na weselu spaliśmy w komnacie Bodo Ebhardta , zwiedziliśmy cały zamek i mam nadzieję ,że jeszcze tam wrócimy

~majka -

Byłam ,widziałam ,bardzo ładny wart zwiedzania.Ma tajemne przejścia które można odkryć samemu.

~jola -

Byłam,widziałam.Były tam kręcone sceny do filmu " Gdzie jest Generał " ,również Pan Wołoszański korzystał z wnętrz zamku do swoich programów o II wojnie światowej.Zamek ma swój klimat i zachęcam do zwiedzenia.