Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Zakopane: Nie będzie stylowych wiat przystanków

Z Zakopanego znikną stylowe, drewniane przystanki autobusowe. Władze miasta postanowiły rozebrać znaczną część wiat. Zastąpią je zwykłe słupki z rozkładem jazdy autobusów. Nie zgadza się z tym zakopiański PKS, który przesłał protest w tej sprawie.

To kolejna - po usunięciu blisko połowy koszy na śmieci w mieście i większości ławek na Krupówkach - decyzja władz miasta, która budzi kontrowersje wśród mieszkańców i turystów.

- To jest celowe, świadome działanie dla dobra mieszkańców i dla dobra turystów - twierdzi wiceburmistrz Zakopanego Krzysztof Owczarek. Według niego wiaty przystanków były systematycznie niszczone, służyły jako toalety, składowiska śmieci, a nawet noclegownie.

Na dowód tego urzędnicy zrobili zdjęcia ze stertami śmieci miejscom, gdzie powinni zbierać się podróżni. Śmieci podrzucane były także do miejskich koszy, a ławki notorycznie niszczone. To co roku kosztowało miasto znacznie ponad milion zł. Teraz burmistrz obiecuje, że wiaty powrócą, ale przezroczyste, by nie mogły się w nich ukryć żadne "niecne czyny" mieszkańców i turystów.

źródło informacji: RMF

Więcej o:
tym,
Zakopane,
śmieci,
stylowe

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Twój komentarz może być pierwszy

Piszesz jako Gość

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.