Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

Pomysł na ferie w Tatrzańskiej Łomnicy

Choć Tatrzańska Łomnica to stoki i wyciągi dla rodzin z dziećmi, to nie zabraknie tu adrenaliny dla amatorów freestyle'u. Już przetestowaliśmy narciarskie i snowboardowe nowości, które Słowacy zaproponowali na tegoroczny sezon zimowy.

Fot. www.vt.sk
Fot. www.vt.sk /materiały prasowe

Tatrzańska Łomnica, to miejscowość znajdująca się jedynie 30 km od polskiej granicy w Łysej Polanie. Nad miasteczkiem rozpościera się Łomnicki Szczyt (2634 m n.p.m.). Na narciarzy i snowboardzistów czeka tam 6,5 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Przed kilkoma dniami wypróbowaliśmy możliwości stoków Łomnicy dla narciarzy i snowboardzistów.

- To idealne miejsce, żeby nauczyć się jeździć, ale są też trasy dla średnio zaawansowanych i trudne, jak Łomnickie Siodło - mówi instruktor narciarski Krzysztof Piwnicki. - Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.


W Łomnicy jest 11 tras o różnym stopniu trudności. Najtrudniejsza trasa jest na stoku Łomnickie Siodło. To najbardziej stromy stok zjazdowy w słowackich Tatrach. Czarna trasa wymaga już sporych umiejętności narciarskich, czy snowboardowych. Tam też, na Francuskiej Muldzie na zastrzyk adrenaliny nie mogą narzekać amatorzy freeride'u.

Pozostałe trasy, w niższej partii stoku są dla średniozaawansownych (czerwone) oraz początkujących (niebieskie). Dla średniozaawansowanego narciarza zjazd każdą z nich nie powinien stanowić większego problemu.

Ciekawą alternatywą dla uczących się jeździć jest wyciąg kanapowy na Górę Bukową. Stamtąd też wiedzie trasa o długości 700 metrów. Kanapa ma specjalny system bezpieczeństwa dla dzieci Kidstop.

- Stoki, trasy i całą ofertę w Tatrzańskiej Łomnicy kierujemy w głównej mierze dla rodzin z dziećmi - mówi Juraj Chovaňák z Tatry Mountain Resorts. - Pod kątem wyjazdów rodzinnych przygotowaliśmy podgrzewaną kanapę, czy nową trasę z Bukowej Góry. Na takie spokojne zjazdy jest też przygotowana trasa na najdłuższym 6 km stoku w Tatrzańskiej Łomnicy. Potocznie mówimy, że Łomnica, to rodzinne stoki. Oczywiście ci, którzy jeszcze nie potrafią jeździć na nartach mogą skorzystać z Maxiland Skischool i pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się szusować na nartach.

Słowacy zadbali też o narciarzy i snowboardzistów, których może odstraszać od jazdy na stoku temperatura. Z Tatrzańskiej Łomnicy do restauracji Start można wjechać specjalną podgrzewaną sześcioosobową kanapą. Łatwo ją odróżnić, bo wyróżnia się pomarańczowym kolorem.

- Wyjazdom rodzinnym do Tatrzańskiej Łomnicy mają służyć nie tylko stoki i wyciągi - dodaje Juraj Chovaňák. - W Grandhotel Praha mamy ekskluzywne dwupiętrowe Grand Mountain Spa z unikalną koncepcją i wyjątkowymi widokami na Wysokie Tatry.

Jeśli komuś nie starcza narciarsko-snowboardowych atrakcji może podjechać do pobliskiego Starego Smokovca i tam poszaleć na sankach i skorzystać ze SnowTubingu. Trasa saneczkarska jest świetnie oświetlona i ma 2,6 kilometra długości. Osoby, które myślą o wyjeździe na Słowację powinny zastanowić się nad korzystnymi pakietami noclegowo-skipassowymi. Przykładowo w Hotelu Slovakia (trzy gwiazdki) 3-dniowy pakiet obejmujący zakwaterowanie, śniadanie i Kartę Tatry i skipassy można kupić już od 139 euro.

Więcej informacji na temat karnetów obejmujących skipass i noclegi na www.vt.sk

źródło informacji: materiały prasowe

Więcej o:
stoki,
pomysł,
ferie,
łomnica,
Tatrzańska Łomnica,
turystyka,
podróże

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (4)

Dodaj komentarz

~JA -

fakt. Trasa na sankach? fajna , długa tylko nie przygotowana :( byliśmy 2x jak było dużo śniegu nie ubita i sanki tonęły w śniegu , jak mało sniegu też czynna i zjazd po kamieniach , tzn ciągłe odpychanie nogami :( masakra

~Micho -

Właśnie wkurza mnie dlaczego w mediach zawsze robia reklamę osrodków i kurortów a nie piszą o rzeczywistości. Czy nikogo nie obchodzi klient ? Zawsze same plusy napiszcie raz cos obiektywnie np. że trasy nie porobione bo ratrak nie działa albo snowpark niby jest ale tak naqprawde nie zrobiony ze karnet drogi jak cholera, że kolejki na 40 minut stania itd. a nie że wszystko ładnie pieknie i kolorowo. A najpewniej żaden z tych redaktorów nawet tam nie był.

~czytelnik -

wysokie ceny karnetow

~abc -

Trzy razy tam pojechałem z Krakowa i trzy razy o mało mnie szlag nie trafił bo był silny wiatr i wyciągi nie działały :(