Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Ciekawostki

Wiadomość dnia

 • Spacer wydłuża życie

  Spacer wydłuża życie
  Czwartek, 8 listopada 2012 (13:45)
  Wystarczy dwu i pół godzinny spacer tygodniowo, aby wydłużyć swoje życie nawet o trzy lata. To również doskonały sposób na zachowanie zdrowia, nawet w przypadku osób z nadwagą - twierdzą naukowcy Harvarda.
   więcej »

Wiadomości

 • Pomysł na ferie w Tatrzańskiej Łomnicy
  Pomysł na ferie w Tatrzańskiej Łomnicy

  Poniedziałek, 31 grudnia 2012 (12:03)

  Choć Tatrzańska Łomnica to stoki i wyciągi dla rodzin z dziećmi, to nie zabraknie tu adrenaliny dla amatorów freestyle'u. Już przetestowaliśmy narciarskie i snowboardowe nowości, które Słowacy zaproponowali na tegoroczny sezon zimowy.
   więcej »
 • "Hobbit" przyciąga turystów do Nowej Zelandii
  "Hobbit" przyciąga turystów do Nowej Zelandii

  Poniedziałek, 31 grudnia 2012 (08:56)

  Film "Hobbit: Niezwykła podróż" wzbudził ogromne zainteresowanie Nową Zelandią - miejscem, gdzie Peter Jackson kręcił filmy na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena. W 2013 roku Nowozelandczycy spodziewają się zalewu turystów z całego świata.
   więcej »
 • Najczęściej fotografowane miejsca świata
  Najczęściej fotografowane miejsca świata

  Poniedziałek, 31 grudnia 2012 (08:53)

  Na blogu Instagramu, aplikacji na iPhona, opublikowano ranking 10 miejsc, skąd w 2012 roku jej użytkownicy wrzucali do sieci najwięcej zdjęć. Najczęściej fotografowanym miejscem świata okazało się lotnisko w stolicy Tajlandii, Bangkoku.
   więcej »
 • Nowy Rok w kulturach świata: Bachiczne orgie
  Nowy Rok w kulturach świata: Bachiczne orgie

  Piątek, 28 grudnia 2012 (10:21)

  Jeśli uważacie, że nic nie przebije najlepszej imprezy sylwestrowej przeczytajcie jak w starożytności obchodzono namiastkę Nowego Roku. Orgiastyczne pochody, potężne fallusy i wszechobecny kult Dionizosa - to tylko preludium do fascynującego świata starożytnych świąt...
   więcej »
 • Sylwester po słowackiej stronie Tatr
  Sylwester po słowackiej stronie Tatr

  Czwartek, 27 grudnia 2012 (13:19)

  Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, gdzie będziesz szusował na nartach w okresie świąteczno-noworocznym, to warto rozważyć wyjazd na Słowację. Tam nie tylko czekają na nas stoki, ale również dziesięć imprez oraz szampańska zabawa w Tatralandii. Po szaleństwie na słowackich stokach czeka na ciebie wiele innych atrakcji.
   więcej »
 • Portugalia: Sylwester w Porto
  Portugalia: Sylwester w Porto

  Czwartek, 27 grudnia 2012 (11:03)

  Mieszkańcy Porto wiedzą, jak się bawić. Każda okazja jest dobra, a jeśli jest to pożegnanie starego roku, to zabawa trwa na całego. Przy tym zawsze jest bardzo spokojnie, a ekscesy należą do rzadkości.
   więcej »
 • Polonez wciąż jeździ pod piramidami
  Polonez wciąż jeździ pod piramidami

  Czwartek, 27 grudnia 2012 (10:45)

  Egipt jest dziś krajem, w którym auta polskiej produkcji można zobaczyć częściej niż w Polsce. Po miejscowych drogach wciąż jeżdżą tysiące samochodów produkowanych przez fabryki na Żeraniu, w Lublinie czy Nysie.
   więcej »
 • Japońska kuchnia żegna się z tradycją?
  Japońska kuchnia żegna się z tradycją?

  Piątek, 21 grudnia 2012 (15:51)

  Kuchnia japońska należy do jednej z najbardziej różnorodnych i cenionych na świecie. Niestety, jak zauważa szef kuchni restauracji Kikunoi w Kioto Yoshihiro Murata, kultura fast foodów zabija kulturę jedzenia w jego rodzinnym kraju.
   więcej »
 • Pierwszy podwodny hotel zbudują w Gdyni
  Pierwszy podwodny hotel zbudują w Gdyni

  Piątek, 21 grudnia 2012 (15:46)

  W Gdyni zbudowany zostanie prototyp podwodnego hotelu, zaprojektowanego przez zespół naukowców - głównie z Politechniki Gdańskiej. Zakupem podwodnego hotelu zainteresowane są już firmy na Malediwach i w Dubaju.
   więcej »
 • Portobello pachnie świętami
  Portobello pachnie świętami

  Piątek, 21 grudnia 2012 (15:44)

  Notting Hill - snobistyczna dzielnica Londynu - kojarzy się z Hugh Grantem, bohaterem komedii romantycznej pod takim samym tytułem. Ale znajduje się w niej także oblegany targ Portobello, który w ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem pachnie i smakuje świętami.
   więcej »

MAP24

Wiadomości


Polecamy: