Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Polska

Wiadomość dnia

 • Przewodnik GPS po Tarnowie
  Czwartek, 10 lutego 2011 (09:18)
  Przewodnik GPS po TarnowieNowoczesny przewodnik po Tarnowie, oparty o technologię lokalizacji satelitarnej GPS, został właśnie ukończony. Każdy posiadacz urządzenia PDA, PND, GPS czy telefonu komórkowego z systemem Windows CE i Windows Mobile 5/6 może ze stron Tarnowskiego Centrum Informacji www.tarnow.travel pobrać bezpłatną aplikację do nawigacji. więcej »

Wiadomości

 • Rower jest wielce OK!
  Rower jest wielce OK!

  Poniedziałek, 7 maja 2012 (14:34)

  Rower jest wielce OK! - tak o rowerze śpiewa Lech Janerka i z takim przesłaniem Wydawnictwo Bezdroża wprowadza na rynek nową serię przewodników rowerowych po okolicach 5 dużych miast Polski.
   więcej »
 • Elżbieta Dzikowska zawsze w podróży
  Elżbieta Dzikowska zawsze w podróży

  Środa, 9 listopada 2011 (13:02)

  Program "Pieprz i wanilia", przygotowywany razem z Tonym Halikiem, miewał 18-milionową widownię. Podróżnicy pokazywali świat, którego Polacy sami nie mogli zobaczyć. Teraz Elżbieta Dzikowska promuje Polskę.
   więcej »
 • Kraina Kanału Elbląskiego - przewodnik w siedmiu językach i mapa turystyczna
  Kraina Kanału Elbląskiego - przewodnik w siedmiu językach i mapa turystyczna

  Środa, 2 lutego 2011 (12:18)

  Kanał Elbląski - jeden z Siedmiu Cudów Polski - to unikatowa na skalę światową droga wodna z systemem pięciu pochylni, po których statek pokonuje odcinki między jeziorami. Arcydzieło techniki powstałe jeszcze w XIX w. do dziś wzbudza podziw, a przeprawa nim dostarcza niezapomnianych wrażeń, także ze względu na walory przyrodnicze okolicy.
   więcej »
 • Przewodnik po 1047 tajemnicach Wisły
  Przewodnik po 1047 tajemnicach Wisły

  Poniedziałek, 10 stycznia 2011 (12:30)

  Wisła płynie wzdłuż całej Polski, ale większość z nas mało o niej wie. Aby przybliżyć ją Polsce i Polakom Fundacja Marka Kamińskiego wydała przewodnik po Wiśle "Wisła - 1047 tajemnic" oraz stworzyła informacyjny portal www.szlakwisly.pl.
   więcej »
 • Krakowski Kazimierz i Podgórze w serii Genius loci Bezdroży
  Krakowski Kazimierz i Podgórze w serii Genius loci Bezdroży

  Poniedziałek, 22 listopada 2010 (13:58)

  Dzielnica Kazimierz, niegdyś osobne miasto, jest nierozerwalnie związana z dziejami krakowskich Żydów, a te z kolei są nieodłącznie związane z Krakowem. Związki Żydów z Kazimierzem i Krakowem określane są czasem jako "fenomen wygnania i powrotu".
   więcej »
 • Po Graniach Tatr
  Po Graniach Tatr

  Wtorek, 26 października 2010 (14:38)

  Przewodnik skierowany zarówno do geologów jak i turystów. Osadzony w tematyce geologicznej mocno akcentuje proces powstawania skał krystalicznych.
   więcej »
 • Przewodnik po Bursztynowym Szlaku Greenways
  Przewodnik po Bursztynowym Szlaku Greenways

  Poniedziałek, 20 września 2010 (12:02)

  Któż nie słyszał o bursztynowym szlaku? Ten trakt to opowieść o morzu i słonecznym bursztynie, który od paleolitu fascynował ludzi, stając się ozdobą, amuletem i lekarstwem, zaspokajając potrzeby estetyczne i duchowe. Przy bursztynowym szlaku skupiało się życie mieszkańców Europy Środkowej zapisane w legendach, krajobrazie krain czy skarbach miast i miasteczek rozwijających się przez setki lat dzięki licznym kontaktom handlowym i kulturowym.
   więcej »
 • Niepołomice - spacerem i rowerem
  Niepołomice - spacerem i rowerem

  Poniedziałek, 26 lipca 2010 (10:16)

  Położone niedaleko Krakowa Niepołomice słyną przede wszystkim z renesansowego zamku królewskiego i kościoła fundacji Kazimierza Wielkiego. Ale atrakcje tego miejsca nie ograniczają się do szacownych zabytków! Można tu też poznać tajniki nieboskłonu w obserwatorium astronomicznym albo prosto z rynku wybrać się na krótki spacer do dzikiej i rozległej Puszczy Niepołomickiej.
   więcej »
 • Przewodnik "Tarnów i wokół Tarnowa"
  Przewodnik "Tarnów i wokół Tarnowa"

  Środa, 14 lipca 2010 (11:32)

  Książka oprowadza turystę nie tylko po miejscach już znanych. Jak pisze autor, publikacja nakierowana jest na "miejsca i historie znane mniej, z pewnych powodów osobliwe i niepowtarzalne".
   więcej »
 • Przez Grunwald na Warmię i Mazury
  Przez Grunwald na Warmię i Mazury

  Piątek, 9 lipca 2010 (16:19)

  15 lipca 1410 r. między obecnymi wsiami Stębark, Grunwald, Łodwigowo, Ulnowo i Zybułtowo, rozegrała się jedna z najważniejszych bitew w historii polskiego oręża. Tradycyjnie podczas wakacji odbędzie się rekonstrukcja starcia potęgi krzyżackiej i polsko-litewskiej, w której w 600. rocznicę bitwy weźmie udział około 1500 rycerzy, a ok. 70 tysięcy widzów będzie się przyglądać pokazowi.
   więcej »

MAP24

ROWER - warto zobaczyć


Polecamy: