Przejd� do g��wnej cz�ci strony

Samoloty

Click here for calendarClick here for calendar

Liczba osób
przelot w obie strony

Opcje dodatkowe

Map 24

Nowość

Poszukaj planu miasta

Zaplanuj podróż na wakacje

Autokary

Nowość


Logowanie do biletu

"W rajskiej dolinie wśród zielska" Jacka Hugo-Badera. Audiobook

Jacek Hugo-Bader (ur. 1957) - reporter "Gazety Wyborczej". Uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza, w których w sumie spędził prawie cztery lata.

Jacek Hugo-Bader. /fot. Lasyk
Jacek Hugo-Bader. /fot. Lasyk /REPORTER

Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w zbiorze reportaży "Biała Gorączka" (Nagroda im. Arkadego Fiedlera "Bursztynowy Motyl" 2010). Jechał ruskim łazikiem. W 2011 roku ukazała się jego ostatnia książka Dzienniki kołymskie, owoc - także samotnej - podróży na Kołymę.

Okładka książki.  INTERIA.PL

Jest także autorem książki "W rajskiej dolinie wśród zielska", nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE, i współautorem filmu dokumentalnego Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy. Dwukrotnie został uhonorowany nagrodą Grand Press (1999, 2003) i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.


"Rajską doliną jest były Związek Radziecki wspominany przez bohaterów reportaży Jacka Hugo-Badera jako kraina mlekiem i miodem płynąca. Mleko było wprawdzie chudziutkie, a miód rzucano do sklepów tylko z okazji świąt państwowych. Nostalgia jednak pozostała i wyłazi wszystkimi szparami betonowych bloków na prowincji i eleganckich domów z cegły w miasteczku kosmonautów pod Moskwą (...). Rosyjska dusza jest jak spaniel, nawet jak mu jest wesoło, ma mordę rozpaczliwie smutną" - pisze autor.I maluje obrazki z byłego imperium tak plastycznie, że niemal czuje się dym biełomorów, najtańszych papierochów, przez które kolejni dwaj mężowie Sofii Pietrowny z Workuty zmarli na raka, i smród wódki 'Stolicznej' od rosyjskiego generała w Czeczenii.

Anna Żebrowska

Czas trwania: 15 godzin, 17 minut
Czyta: Piotr Zelt

Posłuchaj fragmentu audiobooka!

W rajskiej dolinie wśród zielska. Część IV

Przepraszamy, nie udało się załadować odtwarzacza. Musisz odwiedzić stronę Adobe aby pobrać Flash Player

źródło informacji: INTERIA.PL

Więcej o:
audiobook,
książka audio,
książka,
podróże,
Rosja

Warto zobaczyć


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (22)

Dodaj komentarz

~Czytający Jego książki -

Skąd w Was tyle nienawiści?

~Trzy buty -

Widać, że uwielbia Rosję. Szkoda, że tam nie został...

~blokersik nh -

Czy to prawda , ze ten lysy frajer to nieslubne dziecko michnika ?

~tppr -

Kocha frajer rosje , bo dla zydokomuchow to ich prawdziwa ojczyzna.

~zly pies -

Jezeli to jest raper z gowna wybiorczego , to mnie to wali na maksa,wiadomo sowiety to ich prawdziwa ojczyzna !

~kropka -

Wypadalo by przeczytac ignoranci, a pozniej wypowiadac sie na forum.Czlowiek pokazal strone zycia o ktorej nie mamy pojecia.Zycie w miejscach o ktorych nic nie wiedzielismy,o potwornosciach czasu II wojny swiatowej i czasach stalinowskich o ktorych nie mielismy bladego pojecia.W podrecznikach nie bylo informacji o tym co tam sie dzialo.O tym co tam sie dzisiaj dzieje tez nie wiele wiemy.Ksiazka opisuje tragedie ludzi a takze ich zycie ktore jest dla mnie trudne do wyobrazenia.Autor pokazuje to zycie jako dokument a nie jako piewca systemu czy wielbiciel nowobogackich.Zreszta to trzeba przeczytac i tyle a pozniej ewntualnie zabrac glos

~bankrot -

proponuje najpierw przeczytać którąś z książek tego pana a później komentować no chyba że to dla niektórych za trudne

~Bugo-Hader -

Widzę że wizyta Kagiebisty Cyryla w Polsce obfituje w różne dodatkowe eventy: promocje książek o Rosji, stawianie cerkwi przy Puławskiej, może też ogłosimy Św. Stalina patronem Polski?

~xxl -

Panie Hugo-Bader (jakie to polskie), w jakiej wysokości, pobierasz Pan regularne wynagrodzenie z Ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce za bezkrytyczną promocję Rosji w Polsce?

~kkkk -

Gość piszę o biedzie i nędzę w zabitych dziurach w Rosji, dlatego dostaje nagrody. Takie brudy może znaleźć w Polsce na każdym kroku - a to emerytka zjada psy, bo nie ma pieniędzy, po statystyce 30% dzieci w Polsce głoduje, pomijając fakt, że nadmiar dzieci soli się w beczkach.... ktoś lubi piękno, a ktoś lubi brudy, ciekawe, czy za piękno dostał by nagrody?